× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.

Medinfo24.pl

Informacje o zdrowiu, urodzie i medycynie

Labioplastyka (plastyka warg sromowych) – odzyskaj kobiecość

sty 7, 2021
Labioplastyka

Przerośnięte, zniekształcone lub niesymetryczne wargi sromowe to wstydliwy problem, który dotyczy wielu kobiet. Niezadowolenie z wyglądu okolic intymnych, często przekłada się na mało satysfakcjonujące życie seksualne. W opinii ekspertów z Medbeauty Aesthetic Clinic w Świdnicy, doskonałym rozwiązaniem dla pań, które nie potrafią zaakceptować defektu tej części ciała, jest plastyka warg sromowych. Na czym polega labioplastyka laserowa Mona Lisa Touch?

Ginekologia estetyczna – poznaj zalety labioplastyki 

Nieprawidłowa budowa anatomiczna okolic intymnych powoduje problemy w życiu codziennym (np. utrudnia wykonywanie niektórych aktywności sportowych ze względu na ryzyko otarć i zakażeń), mniejsze doznania seksualne, trudności w utrzymaniu higieny osobistej oraz obniża samoocenę. Na szczęście ginekologia estetyczna oferuje szereg rozwiązań, dzięki którym możemy podnieść komfort życia i skorygować niedoskonałości miejsc intymnych. Część kobiet zmagających się z tym defektem ma wątpliwości, czy warto poddać się plastyce warg sromowych? Oczywiście, że tak! Labioplastyka laserowa Mona Lisa Touch daje szereg korzyści:

 • poprawia jakość życia intymnego,
 • przywraca naturalne pH pochwy,
 • zwiększa elastyczność ścianek i poprawia nawilżenie pochwy,
 • daje szybkie rezultaty – pierwsze efekty są widoczne po 2 tygodniach od wykonania zabiegu, finalne po około miesiącu,
 • pozwala skorygować wygląd i kształt warg sromowych,
 • laserowa plastyka warg sromowych jest zabiegiem o minimalnym stopniu inwazyjności (praktycznie nie występuje krwawienie),
 • laser Mona Lisa Touch stymuluje również produkcję kolagenu (może służyć do rewitalizacji okolic intymnych),
 • zabieg wykonywany urządzeniem Mona Lisa Touch daje znacznie lepsze efekty, niż zabieg chirurgiczny (z użyciem skalpela).

Na czym polega plastyka warg sromowych?

Zabieg poprzedza konsultacja z ginekologiem – kwalifikację do plastyki warg sromowych wykonuje doświadczony lekarz. Laser Mona Lisa Touch precyzyjnie przecina tkanki – usuwając ich nadmiar (specjalista koryguje kształt, wielkość i wygląd okolic intymnych). Zabieg labioplastyki nie jest dla pacjentki bolesny, ponieważ korekta warg sromowych wykonywana jest w znieczuleniu (miejscowym). Jest to krótka procedura. W zależności od złożoności problemu, plastyka warg sromowych z użyciem lasera Mona Lisa Touch trwa 60-120 minut. Okres rekonwalescencji wynosi 3-4 tygodnie (bezpośrednio po zabiegu należy prowadzić oszczędzający tryb życia i wstrzymać się od kontaktów seksualnych na 5-7 dni).

Labioplastyka Mona Lisa Touch – wskazania i przeciwwskazania

Dla kogo dedykowana jest labioplastyka laserowa? Zabieg jest skierowany do kobiet, które zmagają się z anatomicznym przerostem warg sromowych mniejszych lub mają zdeformowane wargi sromowe na skutek przebytych porodów, czy doznanych wypadków. Z plastyki mogą skorzystać również dojrzałe panie, które są niezadowolone z wyglądu narządów płciowych, w związku z naturalnym zwiotczeniem tkanek w procesie starzenia się lub młode dziewczęta, którym przerośnięte wargi sromowe utrudniają uprawianie sportu, powodują częste stany zapalne, podrażnienia i dyskomfort na co dzień. 

Zabieg plastyki warg sromowych wiąże się oczywiście z pewnymi wyłączeniami. Co wyklucza z możliwości poddania się tej procedurze? Przeciwwskazaniem do labioplastyki laserowej jest:

 • ciąża,
 • miesiączka,
 • zaburzenia krzepnięcia,
 • zły stan ogólny pacjentki,
 • cukrzyca,
 • choroby nowotworowe,
 • infekcje okolic intymnych.

Podsumowując, labioplastyka warg sromowych to bezpieczna i efektywna procedura, która poprawia ogólną jakość życia kobiety, zwiększa wrażliwość na bodźce podczas stosunków z partnerem, odmładza okolice intymne i przywraca im asymetrię. Jeśli chcesz poznać jeszcze więcej szczegółów na temat tego rewolucyjnego zabiegu z zakresu ginekologii estetycznej, wejdź na stronę internetową kliniki: https://drkepa.com/