× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.

Medinfo24.pl

Informacje o zdrowiu, urodzie i medycynie

Dentysta do zadań specjalnych

kwi 6, 2021
dentysta

Aby mieć zdrowe zęby, każdy z nas powinien regularnie korzystać z usług stomatologa. W wielu przypadkach wystarczy wykonać przegląd uzębienia raz na pół roku, jednak jeśli to konieczne dentysta powinien zastosować specjalistyczne leczenie zębów.

  1. Nie tylko dentysta, ale również chirurg
  2. Leczenie zębów nie zawsze wystarcza
  3. “Niesforne” zęby opanuje ortodonta

Wiele zabiegów może wykonać nawet początkujący dentysta. Jednak wśród nich znajdują się takie, które wymagają specjalistycznej wiedzy.

Nie tylko dentysta, ale również chirurg

Niejednokrotnie wiele problemów stwarzają tzw. zęby mądrości, czyli ósemki. Ich ekstrakcja nie należy do przyjemnych zabiegów, a co więcej, powoduje, że przez kilka dni pacjent może odczuwać nieprzyjemne dolegliwości. Usuwaniem zębów mądrości zajmuje się dentysta Chełm – chirurg stomatologiczny, który dzięki doświadczeniu i wiedzy może skutecznie rozwiązać problem krzywo rosnącej lub psującej się ósemki. Obecnie chirurdzy stomatologiczni wykorzystują również nowoczesne metody, dzięki którym okres rekonwalescencji po ekstrakcji zębów mądrości ulega skróceniu. Należy do nich m.in. leczenie osoczem bogatopłytkowym, które stymuluje tkanki do produkcji kolagenu i elastyny, a tym samym przyspiesza proces gojenia rany.

Leczenie zębów nie zawsze wystarcza

Ekstrakcja zębów, szczególnie tych, które są doskonale widoczne podczas mówienia, przysparza pacjentom wielu problemów. Jedną z najskuteczniejszych metod trwałego ich rozwiązania są implanty. Ich zastosowanie pozwala na swobodne jedzenie i wyraźne mówienie, a dodatkowo zapewnia doskonały efekt estetyczny – dobrze wykonany implant nie różni się od naturalnych zębów. Aby osiągnąć taki efekt, konieczne jest wykonanie potrzebnych badań i poddanie się procedurze wszczepienia implantu w renomowanym miejscu, takim jak Klinika Stomatologiczna Smile Institute.

“Niesforne” zęby opanuje ortodonta

Leczenie zębów nie ogranicza się jedynie do usuwania próchnicy czy wypełniania ubytków. To także leczenie ortodontyczne, a więc proces, w którym ortodonta przy pomocy aparatu stałego lub ruchomego może prawidłowo ustawić zęby w łuku. Nie jest to zadanie łatwe i często wymaga poddania się kilku zabiegom stomatologicznym jeszcze przed podjęciem leczenia ortodontycznego. Samo leczenie trwa zwykle kilkanaście miesięcy, a nawet kilka lat, dlatego przed jego rozpoczęciem trzeba solidnie wybrać doświadczonego ortodontę, który przeprowadzi pacjenta przez cały proces leczenia, zarówno w trakcie noszenia aparatu, jak i po jego zdjęciu.