× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.

Medinfo24.pl

Informacje o zdrowiu, urodzie i medycynie

Chelatacja a skuteczna terapia miażdżycy

mar 18, 2022
leczenie miażdżycy

Miażdżyca, a także choroby sercowo naczyniowe niestety są w naszym społeczeństwie coraz częściej diagnozowane. Jednak medycyna już od wielu lat idzie z postępem i rozwija coraz to nowe technologie, które dają pacjentom możliwość wyleczenia się nawet z najbardziej zaawansowanych schorzeń. Nie da się ukryć, że właśnie dzięki takiemu postępowi, obecnie pacjenci z miażdżycą mają o wiele większe szanse nie tylko na wydłużenie życia, ale także na całkowite wygranie walki z tą podstępną chorobą. Przełomem i szansą jest chelatacja EDTA. Na czym ona polega?

Czym jest chelatacja EDTA?

Chelatacja EDTA jest jedna z najbardziej innowacyjnych i przełomem w leczeniu miażdżycy, a także innych chorób o podłożu sercowo naczyniowym. Co więcej terapia ta jest jedną z metod nieinwazyjnego leczenia, która opiera się głównie na podawaniu pacjentom dożylnych wlewów. Chelatacja EDTA to również jeden z niezwykle skutecznych sposobów na usunięcie z organizmu, a dokładniej z żył ewentualnych toksyn i złogów, które mogą jedynie potęgować przebieg chorób sercowo naczyniowych oraz miażdżycy. Wykorzystuje się w tym celu wlewy dożylne, które złożone są głównie ze związku EDTA. To on ma za zadanie spełniać rolę swoistych kleszych czy szczypców, które mają skutecznie usuwać złogi i szkodliwe metale z organizmu. Warto zaznaczyć, że skuteczność tej terapii została potwierdzona przez badania na całym świecie i obecnie chelatacja EDTA stosuje się już w skali powszechnej.

Na czym polega chelatacja EDTA?

Terapia nazywana chelatacja EDTA polega przede wszystkim na wprowadzeniu do żył związku EDTA. Jest to wspomniana już substancja, która ma za zadanie wychwytywać wszystkie szkodliwe metale i związki jakie znajdują się w organizmie. Niemniej jednak substancja EDTA nie ma za zadanie całkowitego zniszczenia tych toksyn, a ma za zadanie utworzyć z nimi związek chemiczny. Wówczas doprowadza ona do tego, że żyły są oczyszczane, a wszelakie toksyny usuwane są wraz z moczem przez nerki. Pacjenci oczywiście muszą po chelatacja EDTA spożywać odpowiednią ilość płynów.

Czy chelatacja EDTA wymaga rekonwalescencji po zabiegu?

Chelatacja EDTA jest zabiegiem całkowicie bezpiecznym i nieinwazyjnym. Jest to forma długotrwałej terapii, która ma przynieść zadowalające skutki w postaci cofnięcia się zmian miażdżycowych. Warto wiedzieć, że nie jest wymagana żadna rekonwalescencja po wlewach dożylnych, a pacjenci już po ich zakończeniu mogą powrócić do wykonywania swoich codziennych czynności. Terapia ta nie jest również bolesna. Informacje na temat zabiegu znajdziesz na stronie https://www.chelatacja.com/.