× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.

Medinfo24.pl

Informacje o zdrowiu, urodzie i medycynie

Odzież medyczna — dlaczego warto stosować profesjonalny ubiór?

kwi 21, 2022
odzież medyczna

Lekarze, pielęgniarki, dentyści wszyscy mają specjalne stroje. Takie stroje mają swój cel: budowanie profesjonalnego wizerunku. Każdy element odzieży jest wykonany ze specjalnego materiału gwarantujący odporność na zagniecenia i wytrzymałość.

W jakim celu wybiera się odzież medyczną

Odzież medyczna spełnia kilka funkcji. Stawia się wysokie wymagania przy wyborze odzieży. Takie ubrania przede wszystkim muszą być wygodne, trudno sobie wyobrazić lekarza, który operuje ze wżynającym się kołnierzykiem w szyję. Aby stroje medyczne spełniały swoje funkcje, są produkowane z tkanin syntetycznych lub połączenia syntetyków z włóknami naturalnymi takimi jak bawełna. Dzięki temu ubrania są elastyczne i nie przeszkadzają w zakresie ruchów. Odzież medyczna jest również ze względów higienicznych, dzięki służbowemu strojowi, można zapobiec przenoszeniu się różnych specyfików np. włosy czy opiłki paznokci w przypadku kosmetyczek. Kolejną korzyścią z noszenia stroju służbowego jest profesjonalny wizerunek. Taki strój ma ogromny wpływ na budowanie profesjonalizmu.  Na odzieży medycznej można wyszyć logo firmy, dzięki czemu klient lub pacjent będzie miał spójną identyfikację i łatwiej zapadnie w pamięć. Schludnie i dopasowana odzież wpływa również na zaufanie.

Gdzie kupić odzież medyczną i jaką wybrać

Najlepiej bezpośrednio u producenta. Dzięki temu można mieć pewność, że odzież będzie miała dobry krój, wzornictwo i staranne wykończenia a materiał będzie posiadał stosowne certyfikaty. Jedną z takim firm jest MEDICSTAR. Ta firma posiada ogromny wybór ubrań medycznych, oferuje możliwość wyszycia logo. Obszerna kolorystyka i wybór kroju odzieży sprawia, że na pewno każdy znajdzie tutaj coś dla siebie.

Profesjonalny ubiór

Praca personelu medycznego wiąże się z długimi, nawet dwudziestogodzinnymi dyżurami. Dlatego ważny jest wybór odpowiedniego fartucha. Dla lekarzy, pielęgniarek i całego personelu medycznego odzież medyczna musi być przede wszystkim wygodna, nie może krępować ruchów i zapewniać prawidłową cyrkulację powietrza. Tkaniny muszą być niepodatne na zabrudzenia krwią i płynami ustrojowymi oraz na działanie szkodliwych środków chemicznych. Uniformy białe są uniwersalne. Świadczą o profesjonalizmie i podkreślają powagę wykonywanej pracy. Dlatego często są noszone przez lekarzy. Pracownicy salonów kosmetycznych, odnowy biologicznej czy SPA, również coraz częściej sięgają po odzież ochronna. Mają oni jednak większy wybór fasonu czy kolory.