× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.

Medinfo24.pl

Informacje o zdrowiu, urodzie i medycynie

Utrata włosów na dobre

sie 27, 2021
depilacja

Praktycznie każda osoba choć raz w życiu goliła swoje włosy na ciele. Zdecydowana większość osób robi to regularnie używając do tego pianek, żyletek, wosku czy plastrów. Jest to dosyć problematyczne, ale konieczne aby uzyskać efekt gładkiej skóry. Jednak minusem jest to, że takie procesy cały czas pochłaniają czas i mogą wywoływać podrażnienia. W dzisiejszych czasach, gdzie postęp idzie ciągle do przodu został wymyślony nowy sposób depilacji, który nie dość, że jest bezbolesny to jeszcze usuwa uporczywe owłosienie na dobre.

Sprawdź: Depilacja.pl

Depilacja laserowa – na czym polega

Depilacja laserowa jest obecnie przeprowadzana w zdecydowanej większości salonów urody jakie można spotkać w większych bądź mniejszych miastach. Za pośrednictwem lasera i umiejętnego obchodzenia się z jego parametrami po wstępnym wywiadzie z klientem można przystąpić do zabiegu usuwania włosów za pomocą depilacji laserowej. Należy jednak wiedzieć, że przed przystąpieniem do zabiegu skóra nie może być poddawana promieniom słonecznym czyli być opalana.

Sam proces polega na określeniu jaka karnacja i rodzaj włosów posiada dany klient. Będzie to potrzebne do ustawienia parametrów lasera i czasu trwania zabiegów. Jeśli ma się do czynienia z osoba o ciemnej karnacji, znaczy to że liczba melaniny w jej skórze jest spora. Natomiast jeśli ma się do czynienia z osoba o jasnej karnacji posiada ona mało melaniny. Dla pierwszej z nich ustawia się mniejszą moc lasera, a dla drugiej większą. Ale dlaczego akurat tak?

Jest to spowodowane tym, że laser działając swoim światłem na skórę naświetla melaninę, która pod wpływem światła się nagrzewa. Nagrzana melanina niszczy cebulki włosowe sprawiając, że włosy będą wypadać. Jeżeli dana osoba posiada mało melaniny, to należy ją lepiej pobudzić i dlatego stosuje się mocniejszy laser. Jeśli chodzi o skórę ciemną to dzieje się na odwrót.

Liczba zabiegów

Jeśli chodzi o liczbę zabiegów to jest to cecha różna i zależy od danej osoby. Osoba z gęstszym owłosieniem będzie potrzebowała z reguły więcej zabiegów. Dodatkowo trzeba natrafić na fazę wzrostu włosa, co nie jest najłatwiejsze.