× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.

Medinfo24.pl

Informacje o zdrowiu, urodzie i medycynie

Jaki eyeliner najlepiej wybrać?

sie 16, 2021
eyeliner

Ilość produktów kosmetycznych w sklepach potrafi przytłoczyć. Zwłaszcza gdy nie wiesz, co wybrać, by osiągnąć pożądany efekt. Jeśli zależy ci na pięknej, idealnie poprowadzonej kresce na linii rzęs, musisz mieć odpowiedni eyeliner. Który najlepiej wybrać?

Dla początkujących

Stworzenie idealnej kreski wcale nie jest tak łatwe, zwłaszcza jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z makijażem. Nie każda kobieta potrafi poradzić sobie z poprowadzeniem ręki prosto – dłoń nierzadko się trzęsie, a powieka drga. Wybawieniem w takich sytuacjach może okazać się eyeliner w pisaku. Flamaster łatwo chwycić w dłonie, co ułatwia tworzenie linii. Na rynku znajduje się wiele tego typu produktów, zarówno cieniutkich jak i grubszych, dlatego z łatwością dobierzesz ten idealny dla siebie. W większości eyelinery dość szybko schną, więc trudno je rozmazać. To ogromna zaleta. Jeśli chcesz dopiero poćwiczyć tworzenie kresek, możesz wykorzystać do tego skośny pędzelek i czarny cień. To świetny eyeliner dla początkujących. Znajdziesz go na stronie Eveline.pl razem z innymi produktami do makijażu oczu.

Dla doświadczonych makijażystek

Jeśli masz już za sobą pierwsze próby tworzenia idealnej kreski, możesz przejść do produktów, które charakteryzują się mocnym napigmentowaniem, jednak trochę trudniejszą aplikacją. Mowa o eyelinerze w żelu, który stosowany jest przez profesjonalnych makijażystów. Nakłada się go za pomocą specjalnego pędzelka. Umożliwia idealne kontrolowanie kształtu kreski dzięki swojej specyficznej, lekko tłustej konsystencji. Niestety nie zastyga zbyt szybko, dlatego wymaga wprawy. Jeden niewprawny ruch dłonią i cały wysiłek włożony w makijaż idzie na marne.

Dla fanek tradycji

Kobiety, które wolą tradycyjne rozwiązania, mogą skorzystać z eyelinera w kredce. To wygodne zwłaszcza ze względu na możliwość temperowania kredki i uzyskiwania ostrego końca, którym bardzo wygodnie tworzy się kreski.

Pamiętaj, że makijaż oka na eyelinerze się nie kończy. Niezbędna będzie także maskara, która podkreśli rzęsy i wydłuży je.