× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.

Medinfo24.pl

Informacje o zdrowiu, urodzie i medycynie

Ukochany przez kosmetyczki JetPeel® wraca na polski rynek w hybrydowej formule

kwi 14, 2021
aplikacja lecznicza

W ciągu ostatnich kilku lat znacznie wzrosła liczba osób decydujących się na zabiegi nieinwazyjne. Trend ten dynamicznie wzrasta, bo odpowiada na potrzeby coraz to młodszych pacjentek, świadomych i oswojonych z zabiegami medycyny estetycznej, jak i tych pacjentów z aichmofobią, umożliwiając im czerpanie korzyści z pozytywnych efektów zabiegów nieinwazyjnych. Opatentowana technologia JetPeel® opracowana przez izraelską firmę TavTech jest odpowiedzią na światowe zapotrzebowanie na nieinwazyjną medycynę estetyczną. Łączy w sobie urządzenie do hydroporacji powierzchni skóry z niezwykle skutecznym aplikowaniem składników aktywnych w głąb skóry.

Technologia JetPeel®Pro

Stworzona przez naukowca specjalizującego się w technice rakietowej, który do przyspieszenia soli fizjologicznej do prędkości podźwiękowej (ok. 720km/godz) wykorzystał zasadę działania silnika odrzutowego. Technologia JetPeel® ma obecnie za sobą ponad 20 lat badań, testów i doświadczenia klinicznego.

Początkowo ze względu na wysoką skuteczność, bezdotykowe działanie i bezbolesność technologia JetPeel® była stosowana do leczenia ran i oparzeń. Później, z wprowadzeniem opatentowanych aplikatorów i odpowiednich preparatów, została zaadoptowana w Medycynie Estetycznej.

Co to jest JetPeel®Pro?

JetPeel®Pro łączy sprężone gazy (powietrze, medyczny O2 lub CO2) z serum, tworząc strumień mikrokropel pod wysokim ciśnieniem. Kropelki te są następnie dostarczane na głębokość 4 mm w głąb skóry z prędkością 720 km / h, nie powodując żadnych uszkodzeń naskórka.

JetPeel®Pro to nie tylko drenaż limfatyczny, masaż, złuszczanie, peeling chemiczny 3-D, ale również ekstrakcja i infuzja leków, osocza bogatopłytkowego, a także składników odżywczych skóry twarzy i głowy.

Jak działa JetPeel®Pro?

Urządzenia nie należy porównywać z tradycyjnymi terapiami skóry, takimi jak dermabrazja wodą, piaskiem czy solą, a nawet mezoterapią i peelingami. Działają one albo wyłącznie na powierzchni skóry, albo używają igieł i powodują uszkodzenie naskórka.

Aplikatory JetPeel®Pro działają bezdotykowo.

Podczas eksfoliacji w celu usunięcia martwych komórek naskórka i dogłębnego oczyszczenia porów strumień aerozolu podawany jest pod kątem 45 stopni.

Na etapie infuzji (hydroporacji) leki lub serum przeciwstarzeniowe są podawane pod kątem 90 stopni do powierzchni skóry. Strumień rozciąga powierzchnię skóry, tworząc charakterystyczny dołek. Mikrokanaliki wodne skóry (akwaporyny) otwierają się, dzięki czemu składniki odżywcze skóry mogą wnikać w głąb skóry, docierając do skóry właściwej siatkowatej. Gdy ciśnienie ustąpi, powierzchnia skóry wyrównuje się, mikrokanaliki zamykają się, a składniki odżywcze skóry rozpraszają się równomiernie między włóknami kolagenowymi tkanki.

Aplikacje lecznicze na bazie naturalnych wyciągów roślinnych

Laboratorium izraelskiej firmy TavTech komponuje leki i serum na bazie naturalnych i dobrze absorbowanych przez skórę składników, wśród nich peptydy, witaminy, komórki macierzyste (roślinne i analogiczne) a nawet serum z wyciągiem z konopi indyjskich – CBD, o działaniu odżywczym i przeciwstarzeniowym.

Wyłącznym dystrybutorem produktów TavTech w Polsce jest firma Shar-Polod prawie 25 lat dystrybutor wysokiej jakości sprzętu Hi-tech do medycyny estetycznej i chirurgii. Bogate portfolio spółki tworzą przede wszystkim urządzenia z zakresu medycyny estetycznej przeznaczone m.in. do wykonywania zabiegów redukcji tkanki tłuszczowej, ujędrniania skóry, usuwania zmian naczyniowych, fotoodmładzania, lipolizy laserowej, a także dermatochirurgii.