× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.

Medinfo24.pl

Informacje o zdrowiu, urodzie i medycynie

Pozbądź się cellulitu raz na zawsze!

mar 15, 2021
cellulit

Jak to jest, że mężczyźni w ogóle go nie mają, a my całe życie się z nim borykamy? Niestety tak zostałyśmy obdarzone przez naturę, ale to nie tak, że nic nie możemy z tym zrobić. Są sposoby, dzięki którym pożegnasz się z cellulitem raz na zawsze! O czym mowa? To oczywiście masaż bańką chińską.

Czym jest masaż bańką chińską?

Bańki chińskie, inaczej akupunkturowe, znane są w medycynie chińskiej, a także wykorzystywane w fizjoterapii do leczenia między innymi terapii schorzeń i dysfunkcji ciała. W kosmetologii masaż bańką chińską wykonuje się w celu zredukowania rozstępów i cellulitu.

Jak wygląda masaż?

Zestaw najczęściej składa się z 4 sylikonowych baniek różnej wielkości. Masaż polega na zasysaniu tkanki tłuszczowej pod ciśnieniem.

  1. Skóra przez masażem powinna zostać odpowiednio natłuszczona.
  2. Przed przyłożeniem bańki do ciała należy wypuścić z niej powietrze.
  3. Masaż wykonuje się okrężnymi ruchami w kierunku węzłów chłonnych. Dzięki temu krążenie krwi znacznie się poprawia. Pobudzenie do pracy układu limfatycznego skutkuje znacznym ujędrnieniem skóry na brzuchu, udach i pośladkach.

Tego typu masaż wykonuje się 30- 60 minut. Dla uzyskania odpowiednich rezultatów bańkę chińską należy wykonywać 2 razy w tygodniu, przez mniej więcej okres 5- 6 tygodni. Pierwsze efekty można zobaczyć już po 10 sesjach.

Masaż bańką chińską daje najlepsze efekty, gdy połączy się go z aktywnością fizyczną i zdrową dietą. Warszawski salon Bodybar oferuje pakiet antycellulitowy łączący trening elektrostymulacji – EMS z masażem bańką chińską. Pakiet wybierany jest najczęściej przez Panie, ponieważ to właśnie kobiety mają największy problem z pomarańczową skórką.

Dzięki takiemu połączeniu można zrzucić zbędne kilogramy podczas 30 minutowego treningu EMS, a potem ujędrnić swoje ciało za pomocą masażu.

Komu nie zalecamy masażu bańką?

Mimo wspaniałych rezultatów jakie przynosi, nie jest wskazany dla wszystkich. Przede wszystkim z masażu powinny zrezygnować kobiety w ciąży. Ze względu na to, że skóra po zabiegu może być lekko obolała i napuchnięta przyszłe mamy powinny decydować się na delikatniejsze masaże.

Do przeciwwskazań zalicza się jeszcze:

  • gorączkę,
  • choroby nowotworowe,
  • skórę naczynkową,
  • wady serca i jego choroby,
  • miesiączkę,
  • żylaki i stany zapalne żył,
  • Osoby po 80 roku życia.

Bańka chińska – inne zastosowania

fizjoterapii bańka chińska wykorzystywana jest w celu pozbycia się bólów kręgosłupa i dolegliwości mięśniowych, a także do leczenia przeziębień. Bańka chińska ma różne zastosowania, wszystko zależy od formy jej użytkowania. W celu leczenia przeziębień najczęściej stosuje się szklane bańki chińskie, które stawiane są na plecy. Podczas tego zabiegu stymulowana jest produkcja komórek, niezbędnych w procesie walki z infekcją.

W domu czy gabinecie?

Mimo że masaż bańką można wykonywać samemu w domu, a zakup baniek nie jest dużym wydatkiem, radzimy udać się do specjalisty. Osoba wykonująca zabieg wie najlepiej, w którym kierunku wykonywać masaż, aby uzyskać lepsze efekty, a także nie narazić mięśni na inne dolegliwości.

Chcąc pozbyć się cellulitu lub zniwelować bóle mięśniowe, warto udać się do salonu kosmetycznego, wykonującego usługę.

Pomarańczowa skórka w okolicach ud, brzucha i pleców jest najczęstszym problemem u kobiet, dlatego szczególnie im polecamy wykonywać zabieg. Pamiętajmy, że masaż może być nieco bolesny za pierwszym razem, ale z każdym kolejnym razem odczuwa się coraz mniejszy ból.

Piękne, zdrowe i jędrne ciało to słowa definiujące zalety masażu bańką chińską. Zapewnia nam zdrowie – wzmacniając układ odpornościowy oraz niwelując bóle, a także ujędrnia skórę. Dzięki temu możemy cieszyć się idealną sylwetką, nie zapominając jednak o prowadzeniu na co dzień zdrowego stylu życia.

Autor: Natalia Rybarz z Bodybar