Jak to jest, że mężczyźni w ogóle go nie mają, a my całe życie się z nim borykamy? Niestety tak zostałyśmy obdarzone przez naturę, ale to nie tak, że nic nie możemy z tym zrobić. Są sposoby, dzięki którym pożegnasz się z cellulitem raz na zawsze! O czym mowa? To oczywiście masaż bańką chińską.
Czym jest masaż bańką chińską?
Bańki chińskie, inaczej akupunkturowe, znane są w medycynie chińskiej, a także wykorzystywane w fizjoterapii do leczenia między innymi terapii schorzeń i dysfunkcji ciała. W kosmetologii masaż bańką chińską wykonuje się w celu zredukowania rozstępów i cellulitu.
Jak wygląda masaż?
Zestaw najczęściej składa się z 4 sylikonowych baniek różnej wielkości. Masaż polega na zasysaniu tkanki tłuszczowej pod ciśnieniem.
- Skóra przez masażem powinna zostać odpowiednio natłuszczona.
- Przed przyłożeniem bańki do ciała należy wypuścić z niej powietrze.
- Masaż wykonuje się okrężnymi ruchami w kierunku węzłów chłonnych. Dzięki temu krążenie krwi znacznie się poprawia. Pobudzenie do pracy układu limfatycznego skutkuje znacznym ujędrnieniem skóry na brzuchu, udach i pośladkach.
Tego typu masaż wykonuje się 30- 60 minut. Dla uzyskania odpowiednich rezultatów bańkę chińską należy wykonywać 2 razy w tygodniu, przez mniej więcej okres 5- 6 tygodni. Pierwsze efekty można zobaczyć już po 10 sesjach.
Masaż bańką chińską daje najlepsze efekty, gdy połączy się go z aktywnością fizyczną i zdrową dietą. Warszawski salon Bodybar oferuje pakiet antycellulitowy łączący trening elektrostymulacji – EMS z masażem bańką chińską. Pakiet wybierany jest najczęściej przez Panie, ponieważ to właśnie kobiety mają największy problem z pomarańczową skórką.
Dzięki takiemu połączeniu można zrzucić zbędne kilogramy podczas 30 minutowego treningu EMS, a potem ujędrnić swoje ciało za pomocą masażu.
Komu nie zalecamy masażu bańką?
Mimo wspaniałych rezultatów jakie przynosi, nie jest wskazany dla wszystkich. Przede wszystkim z masażu powinny zrezygnować kobiety w ciąży. Ze względu na to, że skóra po zabiegu może być lekko obolała i napuchnięta przyszłe mamy powinny decydować się na delikatniejsze masaże.
Do przeciwwskazań zalicza się jeszcze:
- gorączkę,
- choroby nowotworowe,
- skórę naczynkową,
- wady serca i jego choroby,
- miesiączkę,
- żylaki i stany zapalne żył,
- Osoby po 80 roku życia.
Bańka chińska – inne zastosowania
W fizjoterapii bańka chińska wykorzystywana jest w celu pozbycia się bólów kręgosłupa i dolegliwości mięśniowych, a także do leczenia przeziębień. Bańka chińska ma różne zastosowania, wszystko zależy od formy jej użytkowania. W celu leczenia przeziębień najczęściej stosuje się szklane bańki chińskie, które stawiane są na plecy. Podczas tego zabiegu stymulowana jest produkcja komórek, niezbędnych w procesie walki z infekcją.
W domu czy gabinecie?
Mimo że masaż bańką można wykonywać samemu w domu, a zakup baniek nie jest dużym wydatkiem, radzimy udać się do specjalisty. Osoba wykonująca zabieg wie najlepiej, w którym kierunku wykonywać masaż, aby uzyskać lepsze efekty, a także nie narazić mięśni na inne dolegliwości.
Chcąc pozbyć się cellulitu lub zniwelować bóle mięśniowe, warto udać się do salonu kosmetycznego, wykonującego usługę.
Pomarańczowa skórka w okolicach ud, brzucha i pleców jest najczęstszym problemem u kobiet, dlatego szczególnie im polecamy wykonywać zabieg. Pamiętajmy, że masaż może być nieco bolesny za pierwszym razem, ale z każdym kolejnym razem odczuwa się coraz mniejszy ból.
Piękne, zdrowe i jędrne ciało to słowa definiujące zalety masażu bańką chińską. Zapewnia nam zdrowie – wzmacniając układ odpornościowy oraz niwelując bóle, a także ujędrnia skórę. Dzięki temu możemy cieszyć się idealną sylwetką, nie zapominając jednak o prowadzeniu na co dzień zdrowego stylu życia.
Autor: Natalia Rybarz z Bodybar