Laserowe usuwanie żylaków to naprawdę innowacyjna metoda. Sprawia ona, że możliwe jest zamknięcie światła nawet bardzo dużej żyły i przy tym nie ma konieczności wykonywania nacięcia na skórze. Ta właśnie meta polega na tym, że do światła niewydolnej żyły wprowadzany jest cewnik, którego zakończenie emituje światło lasera. Energia, która została wyzwolona sprawia, że możliwe jest niemalże natychmiastowe obkurczenie oraz zamknięcie niewydolnej żyły. Sprawia to, że nie ma konieczności usuwania tej żyły, a żylaki które są z nią połączone, pomniejszają się. Zabieg trwa tylko godzinę i zawsze jest przeprowadzony w warunkach ambulatoryjnych.
Jak można funkcjonować po zabiegu?
Ta właśnie metoda usuwania żylaków sprawia, że pacjent tuż po zabiegu może już funkcjonować całkowicie normalnie. Odradza się oczywiście nadmierny wysiłek i trzeba na siebie uważać. Bardzo ważne jest to, że u większości pacjentów, po zabiegu nie występują żadne dolegliwości bólowe. Niektórzy czują jedynie niewielki dyskomfort. Musimy zdawać sobie sprawę, że poz zabiegu na skórze mogą pojawić się niewielkie siniaki, ale jest to całkowicie normalne. Bardzo ważne jest również to, że po laserowym ustaniu żylaków, jest jedynie niewielkie ryzyko nawrotu żylaków, szczególnie jeżeli pacjent regularnie przychodzi na kontrole do specjalisty.
Jakie są zalety laserowego usuwania żylaków?
Ta właśnie innowacyjna metoda, która sprawia że jesteśmy w stanie pozbyć się kłopotliwych żylaków niesie ze sobą wiele korzyści, które sprawiają że obecnie wielu pacjentów decyduje się na ten zabieg. Przede wszystkim, po jego wykonaniu nie ma konieczności hospitalizacji, dzięki czemu szybko możemy wrócić do domu. Ponadto, podczas zabiegu nie stosuje się ani znieczulenia przewodowego, ani też ogólnego, a stosowane jest znieczulenie miejscowe tuminescencyjne, które jest w pełni bezpieczne. Kolejną zaletą jest krótki pobyt w gabinecie, ponieważ cały zabieg wraz z przygotowaniem trwa około dwie, trzy godziny.
Laserowe usuwanie żylaków – przeciwwskazania
Niestety musimy zdawać sobie sprawę z tego, że są przeciwwskazania do wykonania zabiegu laserowego usuwania żylaków. Jednym z nich jest czynna infekcją bądź zaawansowana miażdżyca tętnic obwodowych. Ponadto zabiegowi nie mogą poddawać się osoby, które mają zakrzepowo – zatorowe zmiany. Zabieg nie może być również wykonany u osób, które na żyłach mają zrosty, czy też zakrzepy, ponieważ znacznie zwężają one światło leczonej żyły. Laserowego usuwania żylaków nie przeprowadza się również u kobiet w ciąży. Więcej informacji na temat zabiegu i przeciwwskazań: https://www.drlesniak.pl/.