× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.

Medinfo24.pl

Informacje o zdrowiu, urodzie i medycynie

Stres a działanie marihuany

lip 23, 2021
stres

Jak marihuana działa na stres? Czy może być wykorzystywana do zminimalizowania uporczywych dolegliwości, które wywołuje stres? Jak marihuana wykorzystywana jest w leczeniu depresji?

Jak marihuana wpływa na mózg?

Medyczna marihuana cieszy się coraz większą popularnością. Wpływa niesamowicie pozytywnie na nasz mógł. Przekonajmy się jak dokładnie działa? Medyczna marihuana oddziałuje na nasz mózg, ponieważ THC ma podobną łudząco chemiczną strukturę do anandamidu. Powinniśmy mieć także świadomość, że THC ma dokładnie identyczne właściwości. Dostając się do naszego organizmu, przyczepia się do naszych receptorów w mózgu, który ten sygnał odbiera jako produkcję anandamidu dodatkowe. Stąd właśnie bierze się poczucie odprężenia, delikatnej euforii oraz także ogólna poprawa naszego nastroju.

Wbrew co po niektórym mitom spożywanie konopi nie doprowadza do powstawania anomalii w samej strukturze mózgu. Korzystanie z marihuany nie jest także w stanie obniżyć naszego tak zwanego ilorazu inteligencji.

Na pewno musimy mieć także świadomość, że nie poleca się zażywania marihuany przez osoby przez szesnastym rokiem życia. U użytkowników problemowych marihuany w tymże wieku rozwinąć się może impulsywność oraz dojść do zmian w białej istocie. Takowych rezultatów nie zaobserwowano u osób powyżej szesnastego roku życia. Konsensus ogólny w tejże sprawie jest taki, że powinno się w ogóle stronić od odurzających substancji do dwudziestego piątego roku życia, ponieważ mózg wówczas osiąga dojrzałość.

THC bowiem hamuje neurodegeneracyjne procesy w mózgu, redukuje w nim wszelkie stany zapalne, wspiera poznawcze funkcje, a do tego wykazuje bardzo silne antyoksydacyjne właściwości.

Marihuana środkiem na stres i depresję?

Czy nasiona konopii są w stanie nam pomóc w leczeniu depresji oraz także w pozbyciu się stresu? Sprawdźmy to. Medyczna marihuana jest bardzo złożona pod względem chemicznym. CBD i THC są znanymi najbardziej cząsteczkami wytwarzanymi przez tę roślinę i obie się zdają mieć potencjał do przeciwdziałania wszelkim objawom depresji.

Wiemy doskonale, że depresja to choroba szeroko rozpowszechniona, która wpływa na psychiczne zdrowie. W Europie na depresję oraz na stany lękowe cierpi, aż dwadzieścia pięć procent osób. U co po niektórych osób depresja pojawić się może, a następnie znikać. W innego rodzaju przypadkach, stan ten może być także towarzyszem stałym który obniżać znacznie może jakość naszego życia. Każdego roku depresja pozbawia wiele osób szczęścia. Leczenie konwencjonalne depresji obejmuje wykorzystanie całego szeregu leków, które w co po niektórych przypadkach działają, a u innych pogłębiają tylko chorobę. Co ciekawe, masa osób, które cierpią na depresję decyduje się na medyczną marihuanę w ramach leczenia samodzielnego. Naprawdę medyczna marihuana jest nam w stanie pomóc w leczeniu depresji i sprawdza się idealnie.

Medyczna marihuana kto może przepisać?

A kto nam może przepisać medyczną marihuaną? Na pewno jest to każdy lekarz, który uprawniony jest do wystawiania recept w typie Rpw. Zatem, jeśli konkretny lekarz przeszedł przez dodatkową robotę papierkową oraz także przez szkolenia, to jak najbardziej ma możliwość wypisywania recepty na marihuanę medyczną.

Wypisanie recepty ma oczywiście miejsce po uzgodnieniu wcześniejszym z pacjentem, iż będzie to dla niego możliwie najlepsza forma terapii. Niestety w praktyce cały czas wygląda to dosyć blado. Z czego to wynika? Duża liczba lekarzy po prostu nie ma zamiaru zalecać stosowania marihuany medycznej. Jest to podyktowane niestety brakiem wiedzy na temat układu endokannabinoidowego oraz także kannabinoidów. Wcale nas to nie dziwi. Jakby nie było wspomniany układ został odkryty dopiero w roku 1992. Zatem wciąż jest to relatywnie świeże zagadnienie.

Jednak gdy trafimy na lekarza, który konopiom jest przyjazny, to wówczas całościowa procedura jest już krótka oraz niesamowicie przyjemna. Mamy nadzieję, że właśnie na takiego lekarza natrafimy, który dobierze dla nas marihuanę medyczną. Najbardziej fascynujące jest to, że efekty po marihuanie medycznej widoczne są niesamowicie szybko. Podoba nam się to i mamy nadzieję, że wkrótce przekonamy się o tym na własnej skórze.