× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.

Medinfo24.pl

Informacje o zdrowiu, urodzie i medycynie

Problem pękniętych stóp i konsekwencje zdrowotne.

gru 4, 2022
podolog

Jak się okazuje, problem z piętami może być poważną dolegliwością zdrowotną, który często powiązany jest, z tym że skóra na piętach pęka w nierównomierny sposób, powodując widoczne ślady. Taki problem jest spowodowany głównie tym, że w niektórych miejscach skóra może być cieńsza i przez to łatwo ją uszkodzić. Należy to brać pod uwagę, że tak zwane grubsze miejsca na pięcie to bardzo często zrogowaciały naskórek, który staje się twardy i mało elastyczny przez to pękanie w takich miejscach również jest możliwe, a co więcej oprócz bólu może to powodować również niewielkie krwawienie, które będzie widoczne gołym okiem. Oczywiście uszkodzona stopa potrzebuje właściwego działania dlatego też nic dziwnego, że, podolog Warszawa może okazać się tutaj pomocną osobą, która będzie w stanie założyć odpowiedni opatrunek na tego typu pęknięcia po to, aby ochronić piętę przed dalszym pękaniem.

Skóra musi się zregenerować po zabiegu.

To bardzo ważne, ponieważ taka rana musi się zagoić, a zrogowaciały naskórek musi zostać we właściwy sposób usunięty za pomocą odpowiednich narzędzi. To właśnie jest właściwa opcja, z której powinniśmy w tym wypadku skorzystać i nic dziwnego, że takie rozwiązania okazują się naprawdę skuteczne. To też jeden z dobrych sposobów, który rzeczywiście daje nam właściwy sposób na uniknięcie w przyszłości podobnego problemu z pękającą skórą na piętach. Na pewno takie rozwiązania mogą okazać się bardzo przydatne dla wielu osób, dlatego też dobrze jest skorzystać z takich rozwiązań. Warto więc brać pod uwagę taką opcję, skoro może nam to faktycznie pomóc.