× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.

Medinfo24.pl

Informacje o zdrowiu, urodzie i medycynie

Czy warto suplementować kolagen na stawy?

gru 28, 2023
Czy warto suplementować kolagen na stawy?

Stawy wraz z wiekiem zużywają się, co może powodować ból. Osoby uprawiające pewne zawody, które wymagają większego użycia siły, mogą odczuwać problemy ze stawami wcześniej od osób, które nie pracują fizycznie. Głównym białkiem tkanki łącznej w stawach jest kolagen. Stanowi on podstawę ścięgien, jest także odpowiedzialny za jędrność i elastyczność skóry. Obecnie można na szczęście suplementować kolagen. Jak jednak dobrać suplement? Na co zwrócić uwagę? I gdzie można go znaleźć?

1. Kolagen na stawy w płynie – czy warto pić kolagen na stawy?

2. Kolagen na stawy – czy kolagen jest przyswajany przez organizm?

3. Suplement diety – jak wybrać odpowiedni kolagen dla siebie?

4. Czy suplementy to substytut zróżnicowanej diety – jak poprawić efekty?

5. Kolagen naturalny – gdzie znaleźć innowacyjny suplement diety?

Kolagen na stawy w płynie – czy warto pić kolagen na stawy?

Czy kolagen na stawy w płynie faktycznie pomoże? Czy dzięki niemu minie ból stawu kolanowego i nastąpi regeneracja stawów? Jak najbardziej można się takich efektów spodziewać! Obecnie, suplementy diety tworzone są w taki sposób, aby ich główne składniki były wchłaniane przez organizm a nie wydalane wraz z innymi nieczystościami. Jeżeli więc zdecydujesz się na suplementację kolagenu to będziesz mieć pewność, że ten kolagen nie tylko się przyswoi ale również będzie działał tam, gdzie tego potrzebujesz. 

Kolagen na stawy – czy kolagen jest przyswajany przez organizm?

Przez długi czas nie było dowodów na to, aby suplementowany kolagen był wchłaniany przez organizm i mógł faktycznie zdziałać cokolwiek w stawach czy w skórze. Ostatnimi czasy jednak takie dowody naukowe pojawiły się a wraz z nimi pojawiło się mnóstwo suplementów. Warto jednak wiedzieć, że dobry kolagen na stawy będzie miał w swoim składzie mnóstwo dodatkowych substancji, dzięki którym całość będzie mogła się wchłonąć. 

Suplement diety – jak wybrać odpowiedni kolagen dla siebie?

Jak wybrać kolagen dla siebie i jak wzmocnić stawy kolanowe? Przede wszystkim trzeba sprawdzić czy w suplemencie jest kolagen wołowy czy też kolagen typu II pochodzący z ryb lub innych miejsc. Ważne także są dodatki oraz ich dawka. W shotach Flexus Shots można oprócz kolagenu znaleźć siarczan chondroityny, siarczan glukozaminy, kwas cytrynowy, kwas hialuronowy. Oprócz tego w środku powinien być hydrolizat kolagenu typu II, regulator kwasowości a także sproszkowany korzeń kurkumy czy kwas askorbinowy. Ważne jest jednak to aby suplementacja kolagenu nie była jedynym, co robisz dla swoich stawów. 

Czy suplementy to substytut zróżnicowanej diety – jak poprawić efekty?

Chyba każdemu obiło się o uszy stwierdzenie, że suplement nie jest substytutem zróżnicowanej diety i że oprócz zażywania specyfiku należy także dobrze się odżywiać. W tym przypadku jest tak samo. Wyłączne spożywanie specyfiku nie przyniesie tak dobrych efektów, jeżeli będziesz w tym samym czasie odżywiać się śmieciowym jedzeniem. Jeżeli jednak do swojej diety włączysz pożywne, świeże posiłki – owoce, warzywa, nabiał, ryby czy mięso to możesz być pewien, że efekty zaskoczą cię szybciej a ty będziesz czuć się lepiej. 

Kolagen naturalny – gdzie znaleźć innowacyjny suplement diety?

Jeżeli zależy ci na prawidłowej produkcji kolagenu i chcesz dłużej utrzymać swoje stawy w dobrym zdrowiu, to warto zastanowić się nad poszukaniem go przez internet. Dobrym produktem może okazać się kolagen w shotach – Flexus Shot. Oprócz samego kolagenu, można w nim uświadczyć także witaminy, które pozwalają na lepsze wchłanianie się substancji.