× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.

Medinfo24.pl

Informacje o zdrowiu, urodzie i medycynie

Naturalne peruki w chemioterapii – zakupowe kompendium wiedzy

mar 13, 2021
peruki

Informacja o nowotworze potrafi wywrócić życie do góry nogami. Konieczność stoczenia często nierównej walki o własne życie sprawia, że chorzy tracą dobry nastrój i energię, które są tak potrzebne do prawidłowego przebiegu leczenia. Nie bez znaczenia pozostaje również występująca w trakcie chemioterapii utrata włosów. Na szczęście można w porosty sposób uporać się z tym ciężkim dla psychiki skutkiem ubocznym sięgając po naturalne peruki.

Dlaczego warto wybrać perukę naturalną podczas chemioterapii

Peruka, w przypadku w trakcie leczenia onkologicznego może pełnić funkcję terapeutyczną. Jednak aby to było możliwe, peruka ta musi w pełni odzwierciedlać naturalne włosy chorej osoby. Sztuczne peruki, które już na pierwszy rzut oka wskazują, że są zwykłą protezą, mogą dodatkowo pogłębić przygnębienie osoby chorej, nie spełniając przy tym swojego zadania.

Jak wybrać odpowiednią perukę w chemioterapii

Aby mieć pewność, że zakupiona peruka pozwoli poprawić nastrój osoby chorej, trzeba zwrócić uwagę na to, by był to produkt najwyższej jakości. W leczeniu onkologicznym zaleca się stosowanie peruk z włosów naturalnych. Pozwala to możliwie najskuteczniej odwzorować prawdziwą fryzurę.

Kolejnym elementem, na który należy zwrócić szczególną uwagę jest dostosowanie czepka. W przebiegu chemioterapii chory traci wszystkie włosy. Tym samym konieczne jest zastosowanie rozwiązania, które pozwoli umocować perukę na głowie, bez konieczności stosowania zapięć clip in. Osoby w trakcie leczenia onkologicznego powinny wybierać peruki wyposażone w specjalne taśmy, które pozwalają na trwałe i stabilne umocowanie peruki do skóry głowy.

Pozostając przy temacie czepka warto wspomnieć, iż zdecydowanie najlepszym wyborem dla osoby w trakcie chemioterapii będzie peruka z czepkiem front lace. Ta przezroczysta siateczka sprawia, że włosy wydają się wyrastać bezpośrednio ze skóry głowy. Dodatkowo odwzorowanie naturalnego ułożenia włosów sprawia, że fryzura wygląda naturalnie. Również zdecydowaną przewagą takiej peruki są ręcznie naszywane włosy w przedniej i górnej części peruki. Pozwalają one nie tylko na dowolne stylizowanie peruki ale dodatkowo sprawiają, że osoba chora może poczuć się tak, jakby na nowo odzyskała własne włosy i tym samym swoją pewność siebie.

Peruki, które spełniają wszystkie powyższe kryteria można od ręki nabyć wchodząc na stronę https://hairly.pl/sklep/kat/peruki-naturalne/. Wysoka jakość wykonania i niskie ceny sprawiają, że oferta jest naprawdę atrakcyjna. Nie oszczędzaj, wybierając sztuczne zamienniki, postaw na naturalne rozwiązanie, które pozwoli wesprzeć proces rekonwalescencji.