× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.

Medinfo24.pl

Informacje o zdrowiu, urodzie i medycynie

Nietrzymanie moczu i kału – jak sobie z tym radzić?

lis 17, 2021
osoba starsza

Inkontynencja, czyli nietrzymanie moczu lub kału dotyka wielu osób dorosłych. Najczęściej są to seniorzy, a także chorzy borykający się z poważnymi problemami zdrowotnymi, w tym osoby leżące i wymagające stałej opieki. Inkontynencja jest kłopotliwą dolegliwością, która mocno utrudnia codzienne funkcjonowanie. Wywołuje u chorego dyskomfort fizyczny, a także psychiczny. Zmagające się z nią osoby mogą poprawić jakość swojego życia, stosując pieluchy i pieluchomajtki dla osób dorosłych.

Nietrzymanie moczu oraz inkontynencja kałowa mogą mieć różne stopnie nasilenia. Łagodniejsze objawy mogą pojawiać się nawet u osób około 30. roku życia i polegać na oddawaniu niewielkiej ilości moczu podczas wysiłku fizycznego albo kichnięcia. Niekiedy problem może przybierać dużo ostrzejszą formę. Szczególnie kłopotliwa może być inkontynencja kałowa o ciężkim albo bardzo ciężkim nasileniu. Wybierając pieluchy lub pieluchomajtki dla dorosłych, należy dostosować je do potrzeb osób borykających się z tym problemem. Na stronie https://www.i-apteka.pl/pol_m_Artykuly-higieniczne_Pieluchy-wklady-dla-doroslych-895.html dostępne są anatomiczne pieluchy, pieluchomajtki, wkładki urologiczne oraz matki chłonne odpowiednie dla pacjentów z różnym stopniem nasilenia inkontynencji.

Poważne konsekwencje

Nietrzymanie moczu i kału to tylko jeden z problemów, z jakim muszą zmierzyć się osoby z inkontynencją. Kłopotliwa dolegliwość wywołuje uczucie dyskomfortu, utrudnia utrzymanie higieny osobistej, a osobom aktywnym wykonywanie codziennych obowiązków. Może stać się przeszkodą podczas wyjścia z domu, a nawet powodować bolesne otarcia skóry oraz odparzenia. Stosowanie odpowiednich produktów ułatwia pokonywanie tych problemów i ułatwia życie z inkontynencją. Przy ich zakupie warto pamiętać o wyborze odpowiedniego rozmiaru, a także rodzaju (pieluchy dla dorosłych, pieluchomajtki, wkładki urologiczne), co pozwoli poradzić sobie z problemem w najlepszy możliwy sposób i zagwarantuje komfort osobie, która zmaga się w tym problemem.

O czym warto pamiętać, wybierając pieluchy i pieluchomajtki?

Dobrze dopasowany rozmiar pieluchy dla osoby dorosłej zapewnia komfort i pozwala uniknąć bolesnych otarć oraz uciskania. Chłonny materiał, jaki stosuje się do ich produkcji, umożliwia zatrzymywanie wilgoci, a z drugiej strony pozwala skórze oddychać. Przy wyborze odpowiedniego produktu warto zwrócić uwagę na jego konstrukcję, która uniemożliwia wydostawanie się zawartości na zewnątrz oraz ułatwia zmianę pieluchy u osób leżących.