× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.

Medinfo24.pl

Informacje o zdrowiu, urodzie i medycynie

Naturalne suplementy diety — dlaczego warto je zażywać?

kwi 20, 2022
suplementy diety

W ostatnich latach suplementy zyskały ogromną popularność. Otwiera się coraz więcej firm, które oferują najróżniejsze produkty, jednak nie wielu zachowuję przy tym wysoką jakość składników. Suplementy mają za zadanie uzupełnić wszelkie niedobory, dlatego trzeba uważnie sprawdzać ich skład.

Dlaczego powstają niedobory

Aby suplementacja działała prawidłowo, należy dokładnie sprawdzać skład każdego preparatu. Najbardziej pożądane są te, które nie posiadają żadnych zbędnych ulepszaczy. Brak witamin w organizmie z czasem może wywołać wiele różnych schorzeń. Na przykład miażdżyca, osteoporoza, zaburzenia wchłaniania jelitowego i nowotwory.  Bardzo często człowiek nawet nie zdaje sobie sprawy, że posiada niedobory, dlatego ważne jest, aby systematycznie robić badania kontrolne z krwi. Naturalne suplementy są dużo lepiej wchłaniane i przyswajane przez ludzki organizm. Głównie dlatego, że są uzupełnieniem dziennego jadłospisu. Należy pamiętać, że sama suplementacja nie pomoże, należy zadbać o prawidłowo zbilansowaną dietę. Niestety są czasy, w których ludzie odczuwają duży stres, nie posiadają odpowiedniej ilości czasu na odpoczynek i co najgorsze żywią się fast foodami. Taki tryb życia bez wątpienia doprowadzi do wielu chorób zwłaszcza układu pokarmowego.

Prawidłowa suplementacja kluczem do sukcesu

Dawniej wchłaniano liczne witaminy i minerały z jedzenia, niestety przez postęp technologiczny jedzenie posiada coraz mniejsza wartość energetyczna. Nawet osoby będące na diecie wegetariańskiej lub wegańskiej powinny codziennie zażywać suplementy. Jest polecana również osobom aktywnym fizycznie. Podczas treningu traci się ważne minerały. Dlatego ważna jest naturalna suplementacja, dzięki zawartym substancjom można dostarczyć wiele ważnych minerałów i witamin. Te witaminy są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu:

  • Z grupy B: B1, B2, B6, B12
  • Witamina C
  • Witamina E
  • Witamina A
  • Wapń
  • Magnez
  • Żelazo
  • Witamina D

Jakich producentów wybierać

Aby mieć pewność, że stosuje się wysokiej jakości najlepiej wybrać suplementy diety Natures Sunshine. Amerykański lider w produkcji suplementów diety, jako pierwszy umieścił zioła w kapsułkach. Każdy suplement wyprodukowany przez Nature’s Sunshine posiada szereg certyfikatów. Wybierając wśród ogromnej ilości dostępnych produktów, można być pewnym, że jest to wysokiej jakości produkt ze składem, który przyniesie same korzyści dla zdrowia.