× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.

Medinfo24.pl

Informacje o zdrowiu, urodzie i medycynie

Na czym polega antykoncepcja awaryjna?

mar 8, 2021
antykoncepcja awaryjna

Jeśli odbyłaś stosunek seksualny bez zabezpieczenia (nie zastosowaliście prezerwatywy lub ona pękła, zapomniałaś przyjąć dawki tabletek antykoncepcyjnych) nie panikuj. W tak podbramkowej sytuacji z pomocą przychodzi antykoncepcja awaryjna.

Na czym polega antykoncepcja awaryjna?

Polega ona na zażyciu w odpowiednim czasie po stosunku tabletki, zwanej tabletka “dzień po”.  W Polsce na rynku aptecznym mamy dwie takie tabletki – EllaOne i Escapelle. Obie mają podobne działanie, jednak różnią się ceną i czasem, w jakim możesz jej użyć po stosunku.

EllaOne – możemy ją przyjąć do 120 godzin po stosunku. Substancją czynną jest octan uliprystalu.

Escapelle – maksymalny czas przyjęcia tej tabletki to 72 godziny po stosunku. Substancją czynną jest lewonogestrel.

Po pierwsze hamują one owulację, po drugie zapobiegają zagnieżdżenie się zarodka w macicy. Podany czas jest czasem maksymalnego przyjęcia tabletki “dzień po”, jednak im szybciej to zrobisz, tym większe prawdopodobieństwo na uniknięcie ciąży.  Tabletki te można przyjąć w dowolnym dniu cyklu.  Oba leki są dostępne wyłącznie na receptę.

Antykoncepcja online

W tym konkretnym przypadku nie ma chwili do stracenia, gdyż niezmiernie ważny jest tutaj czas przyjęcia tabletki. Wizyta u ginekologa może być trudna do zrealizowania w tak krótkim czasie, szczególnie teraz, gdy na świecie szaleje pandemia. W takiej sytuacji deską ratunku jest antykoncepcja awaryjna online. W sieci jest wiele miejsc, które oferują e-recepta antykoncepcja. Jest to całkiem proste, wygodne i szybkie. Wystarczy na stronie wypełnić odpowiedni formularz, wybierając potrzebną tabletkę “dzień po”. W ten sposób możesz zakupić ellaone recepta online oraz escapelle recepta online. Na obie dostaniesz receptę w postaci 4 cyfrowego kodu, który zrealizujesz w każdej aptece.

Czy stosowanie tabletki dzień po jest bezpieczne?

Jak każdy lek, także i ten może wywołać niepożądane objawy. Do najczęstszych należą ból głowy, zawroty głowy, nudności i wymioty, opóźnienie lub przyspieszenie miesiączki.

Tabletka dzień po recepta online – zalety

Dostępność leczenia online jest niezwykle ważne zwłaszcza teraz. Możliwość ta daje wiele korzyści. Antykoncepcja awaryjna online daje ogromny komfort psychiczny. Nie musisz się już stresować, że lekarz nie przyjmie cię w odpowiednim czasie lub odmówi ci przepisania takiej tabletki. Antykoncepcja recepta online to także anonimowość. Nie musisz obawiać się, że ktoś się o tym dowie. Nie będziesz też oceniana przez lekarza.  Receptę dostaniesz w tym samym dniu, co zwiększa szansę na to, że w tym momencie nie zostaniesz mamą. Usługa nie jest droższa od wizyt w gabinecie stacjonarnym, a ty wszystko załatwisz prościej, szybciej i spokojniej.

Uniknij niepotrzebnego dodatkowego stresu i korzystaj z usług lekarzy online.