× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.

Medinfo24.pl

Informacje o zdrowiu, urodzie i medycynie

Leczenie urazów i schorzeń ręki

gru 14, 2020
uraz ręki

Schorzenia ręki mogą mieć różne podłoże, zarówno genetyczne jak i takie będące skutkiem urazów. Niezależnie od podłoża objawów, warto podjąć zalecane przez lekarza leczenie.

Rodzaj występującego schorzenia 

Jeżeli doskwiera nam drętwienie palców ręki oraz zaburzenia czucia na powierzchni opuszek palców, to może być to objaw zespołu cieśni nadgarstka. Jest to zespół, który z upływem czasu może postępować dając takie objawy jak wypadanie przedmiotów z rąk i trudność w wykonywaniu podstawowych prac domowych. Leczenie może zostać przeprowadzone za pomocą rehabilitacji bądź też operacji, która daje lepsze efekty w długotrwałych przypadkach.

Innym problemem dającym o sobie znać w postaci drętwienia i mrowienia palców, a także promieniującego bólu do przedramienia i łokcia to zespół rowka nerwu łokciowego. Jest on z powodzeniem leczony poprzez zabiegi operacyjne, które odbywają się w znieczuleniu miejscowym.

Przykurcz Dupuytrena, to tajemniczo brzmiąca nazwa, za którą kryje się choroba, objawiająca się przez zgrubienia i zaciągnięcia skóry na powierzchni dłoni, które z czasem stają się coraz twardsze i większe. Te zmiany mogą utrudniać nawet takie czynności, jak wkładanie rąk do rękawiczek. Leczenie zabiegowe, obejmuje metody igłowe, fasciectomii, aponeurectomię partialną z plastyką bądź przeszczepem skóry, który w postaciach zaawansowanych jest konieczny. Cały zabieg może trwać zaledwie kilkanaście minut.

Palec trzaskający, problem, który daje o sobie znać poprzez ból i tkliwość u podstawy palca, po stronie wewnętrznej dłoni. Możliwe objawy współistniejące, to obrzęk palca, wyczuwalny guzek, a także nie możność wyprostowania palca, zwłaszcza w godzinach porannych. Nazwa tego schorzenia wzięła się z faktu, że podczas prostowania palca da się słyszeć przeskakiwanie i trzask. Diagnoza takiego schorzenia odbywa się poprzez badanie kliniczne wykonane przez specjalistę chirurga ręki czy ortopedę.

Urazy ręki

Urazy ręki, to natomiast kolejny problem zdrowotny, jaki może wystąpić. Do urazu, dochodzi najczęściej w skutek działania sił zewnętrznych, które przekraczają wytrzymałość stawów. Uszkodzenie chrząstki stawowej czy złamania ręki, to następstwa występowania takiej siły. Objawy zarówno w jednym jak i drugim przypadku to najczęściej ból, obrzęk czy obecność krwiaków. Leczenie tych zmian wymaga przede wszystkim kontaktu ze specjalistą.

W przypadku problemów z palcami, dłonią czy łokciem warto zajrzeć na stronę specjalisty w tym zakresie z wieloletnim doświadczeniem i ogromną pasją do swojego zawodu: http://chirurgrekigdansk.pl/. Zachęcamy do umówienia pierwszej wizyty, a następnie do podjęcia leczenia umożliwiającego poprawę jakości naszego życia właśnie w tej renomowanej klinice!