× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.

Medinfo24.pl

Informacje o zdrowiu, urodzie i medycynie

Kosmetyki do brody: pomysł na prezent dla niego

lip 24, 2021
kosmetyki do brody

Ostatnimi czasy coraz większa ilość mężczyzn decyduje się na to, aby zapuścić brodę. Trzeba przyznać, że dodaje ona charakteru i sprawia, że twarz męska wygląda zdecydowanie dojrzałej. Jednak aby móc w ogóle osiągnąć taki efekt, trzeba się do tego nieco przyłożyć. Niestarannie przystrzyżona broda i niezadbana nie będzie gwarantowała nam dobrych efektów a wręcz przeciwnie, odstraszy innych i zniesmaczy. Dlatego warto o swoją brodę dbać, korzystając między innymi z kosmetyków dedykowanych właśnie dla niej.

Olejek do brody

Pierwszym z kosmetyków, w które warto zainwestować, jest między innymi olejek do brody. Są to produkty naturalnego pochodzenia, w pełni bezpieczne i rzadko powodujące jakiekolwiek uczulenia. Jakie efekty można dzięki nim osiągnąć? Przede wszystkim mają one za zadanie nawilżyć i odżywić brodę. Olejki mają również wpływ na nawilżenie skóry znajdującej się pod brodą. Dzięki nim można również wyeliminować wszelkie nieprzyjemne zapachy, jeśli takowe się pojawiają. Zamiast tego broda przyjemnie pachnie. Olejki są naturalne, ale wiele z nich ma typowo męskie zapachy, których nie powstydziłby się żaden prawdziwy mężczyzna. Jakie są to zapachy? Między innymi drzewne, cytrusowe czy też leśne. Niektóre z olejków nie mają również żadnej woni.

W jaki sposób aplikuje się taki olejek? Wiele buteleczek jest wyposażonych w pipetę, która pomaga nałożyć na brodę odpowiednią ilość olejku. Zazwyczaj wystarczy jedynie kilka kropel. Olejki mogą być dostępne również w wersji z pompką.

Kupując olejek na pewno warto zwrócić uwagę przede wszystkim na jego skład. Powinien być on jak najbardziej naturalny. Należy unikać produktów z zawartością silikonów oraz innych składników uznawanych za szkodliwe.

Balsam do brody

Balsam do brody to kolejny produkt, w który warto się wyposażyć. Rynek po tym względem jest naprawdę przepełniony dlatego należy poszukiwać produktów, które będą najbardziej dopasowane do naszych indywidualnych oczekiwań. Balsamy można podzielić na dwie podstawowe kategorie: służące do stylizacji, oraz o działaniu odżywczym. W przypadku balsamów do stylizacji, zazwyczaj posiadają one w swoim składzie woski, dzięki którym zdecydowanie łatwiej jest ujarzmić zarost. Pomaga to utrzymać brodę w naprawdę nienagannym stanie przez cały dzień.

Balsam do pielęgnacji brody o działaniu odżywczym dostarcza wielu cennych składników i nawilża zarost. Aby broda mogła odpowiednio rosnąć i się dobrze rozwijać, musi mieć ona cały czas dostęp do wysokiej jakości substancji odżywczych. Nie nadają się one jednak do układania brody, o czym warto pamiętać.

Balsamy tego typu mają chwyt, a zatem możliwość odpowiedniego ujarzmienia zarostu. Można wyróżnić produkty o mocnym, średnim lub też słabym chwycie. Mocny chwyt sprawi, że nasza broda będzie świetnie wyglądać przez naprawdę długi czas. Z takimi kosmetykami jednak dość łatwo przesadzić i bez wątpienia warto o tym pamiętać. Jeśli jednak dopiero raczkujemy w tym temacie, to z pewnością lepiej zdecydować się na balsam mający średni chwyt. Wówczas również ujarzmimy niesforne kosmyki, ale z pewnością broda nie będzie przestylizowana.

Produkty do męskiego zarostu, wysokiej jakości oferuje hurtownia fryzjerska Salonova.pl

Żel do brody

Wielu brodaczy pielęgnuje swój zarost zwykłym szamponem. Czy jednak w ten sposób powinno się brodę myć? Zdecydowanie nie. Warto używać do tego dedykowanych kosmetyków, czyli między innymi żeli do mycia brody. Bardzo często są one dostępne w wersji 2 w 1. Służą nie tylko do mycia brody, ale również i twarzy. Jaki efekt możemy uzyskać korzystając z takiego żelu? Przede wszystkim pomoże on nam usunąć z brody wszelkie zanieczyszczenia oraz pozostałości kosmetyków, między innymi olejków do brody. Włoski zyskają zatem świeżość, a my sami poczujemy się komfortowo. Skóra twarzy oraz zarost będą nie tylko odświeżone, ale również odżywione i wypielęgnowane. Taki żel skutecznie może pomóc również w pielęgnacji cery, odblokowując pory oraz łagodząc różnego rodzaju podrażnienia.

Posiadanie tych trzech podstawowych kosmetyków w swoim domu, naprawdę może znacząco wpłynąć na wygląd naszej brody. Warto zatem pokusić się o ich zakup, uwzględniając naturalne składy.