× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.

Medinfo24.pl

Informacje o zdrowiu, urodzie i medycynie

Jak dbać o zdrowie i kondycję jesienią?

paź 18, 2021
Jak dbać o zdrowie i kondycję jesienią

Deszczowa pogoda, coraz krótsze dni, niższe temperatury, wzmożony okres infekcji – jesień w pełni, a ty zastanawiasz się, jak właściwie zadbać o swoje zdrowie i kondycję podczas tej pory roku? Dla większości to ciężki okres, podczas którego spada motywacja, a także pojawia się gorsze samopoczucie, jednak jest parę sposobów, jak sobie z tym poradzić – nie daj się jesiennej chandrze i działaj!

Po pierwsze: odpowiednia dieta oraz ilość snu

Podczas każdej pory roku niezbędna do dobrego samopoczucia oraz doskonałej kondycji jest zbilansowana dieta oraz odpowiednia ilość wysokojakościowego snu, jednak w trakcie jesiennych dni warto mocniej skupić się na tych aspektach. Długie wieczory, chłód oraz deszcz za oknem zachęcają do pozostania w domu – a tam czyha na nas mnóstwo pokus. Jesienią częściej sięgamy po słodycze, rozgrzewające kakao czy też kaloryczniejsze potrawy – nie ma w tym nic złego, jednak wszystko z umiarem! Zadbaj zarówno o pełnowartościowe i regularne posiłki, unikaj fast foodów, dostarcz pożywienia bogatego w witaminy oraz minerały. Zalecamy również produkty, które wpłyną na zwiększenie odporności organizmu oraz uchronią przed różnymi jesiennymi infekcjami.

Nie rezygnuj z aktywności fizycznej!

Słoneczne lato zachęca do spacerów oraz różnych form ruchu, jesienią jednak motywacja spada, a w połączeniu ze złym odżywianiem o złe samopoczucie oraz jesienną chandrę bardzo łatwo! Ruch jest niezwykle potrzebny zarówno do zadbania o prawidłową sylwetkę, jak również w celu uniknięciu różnych chorób – nie jest to tylko nadwaga, ale również choroby związane z układem krwionośnym czy też zaburzeniami metabolicznymi. Ruch to zdrowie i co do tego nie ma najmniejszych wątpliwości! Aktywność fizyczna redukuje także stres oraz złe samopoczucie – podczas ruchu wytwarzane są endorfiny szczęścia, które z pewnością pomogą Ci przetrwać jesienną aurę! Aktywność w domowym zaciszu, na pobliskiej siłowni czy basenie, a także szeroka oferta różnych szkół tańca czy też sztuk walki – bez problemu więc dobierzesz coś dla siebie i zadbasz zarówno o zdrowie, jak również sylwetkę oraz kondycję!

Więcej informacji znajdziesz na https://smartix.pl/.