× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.

Medinfo24.pl

Informacje o zdrowiu, urodzie i medycynie

Znieczulenie stomatologiczne bez bólu!

gru 8, 2021
znieczulenie stomatologiczne

Dla niektórych osób fotel dentystyczny nie kojarzy się zbyt dobrze. Powiedzmy wprost – jest swego rodzaju traumą. Czy da się przejść mniejsze i większe zabiegi stomatologiczne bez bólu? Jest to pytanie bardzo zasadne – zwłaszcza w wypadku dzieci.

Znieczulenie stomatologiczne

Jakie są sposoby radzenia sobie z bólem u dentysty? Po pierwsze ważne są umiejętności stomatologa. Jeśli ma on wystarczająco dużo doświadczenia, delikatności, cały zabieg jest o wiele przyjemniejszy, choć nie likwiduje to bólu w stu procentach. Jednak nawet w takim wypadku da się bez problemu zastosować znieczulenie stomatologiczne. Może ono przybrać formę znieczulenia miejscowego lub ogólnego. Więcej informacji: https://www.ziemlewski.pl/oferta-zabiegi/znieczulenie-stomatologiczne/.

Leczenie zębów w znieczuleniu

Leczenie zębów w znieczuleniu ogólnym jest dużym komfortem dla pacjenta – szczególnie przy bardziej wymagających zabiegach. Jest to także bardzo dobra alternatywa dla osób z nadwrażliwością oraz tych, którzy się po prostu obawiają zabiegów dentystycznych.

Co więcej – jest także bezpieczna metoda w przypadku najmniejszych pacjentów – także przy „zwykłym” leczeniu – na przykład usuwaniu ognisk próchnicy. Zarówno dziecko posiada pełny komfort, jak i lekarz, który bez stresu i pośpiechu ma możliwość wykonania zabiegu stomatologicznego.

Bezpieczeństwo

W jaki sposób w klinikach dentystycznych dba się o bezpieczeństwo w przypadku narkozy? Podstawą jest dobry anestezjolog. Zarówno on, jak i stomatolog wykonują szczegółową kwalifikację przed zabiegiem ze znieczuleniem ogólnym. Jest ona konieczna, aby sprawdzić, czy przypadkiem nie ma przeciwwskazań do przeprowadzenia danego zabiegu pod narkozą. Zadawane są pytania między innymi o działaniu leków przy operacjach w przeszłości, uczuleniach, schorzeniach.

Zabiegi wymagają profesjonalnego przygotowania zespołu oraz zaplecza anestezjologicznego. Z tego powodu w klinice Impladent oprócz lekarza stomatologa i jego asysty, w zespole znajduje się lekarz anestezjolog oraz pielęgniarka anestezjologiczna. Jak więc widać opieka medyczna stoi na najwyższym poziomie. W przypadku Trójmiasta klinika Impladent jest jedyną niepubliczną placówką, która posiada tak szeroki zakres usług (oraz możliwości) opieki anestezjologicznej.

Opieka po zabiegu

W gdańskiej klinice Impladent oferuje się najwyższy standard opieki pozabiegowej. Jeśli istnieje taka potrzeba, to po zabiegu pacjent ma do dyspozycji jednoosobowy pokój. Opiekuje się nim osobista pielęgniarka. W pomieszczeniu znajduje telewizja, Internet bezprzewodowy. Gość kliniki ma także dostęp do prywatnej łazienki.

Po ustąpieniu objawów działania środków znieczulających i konsultacji z lekarzem pacjent wraz z osobą towarzyszącą może opuścić klinikę Impladent w Gdańsku.