× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.

Medinfo24.pl

Informacje o zdrowiu, urodzie i medycynie

Czy zwracasz uwagę na to jaką wodę pijesz?

lip 21, 2021
woda

Zgodnie z zaleceniami Światowej Organizacji Zdrowia jednym ze wskaźników poziomu dobrostanu człowieka jest dostępność dostępu do wody pitnej. W krajach rozwijających się wskaźnik ten wskazuje na dostępność wody wolnej od patogennych mikroorganizmów i wysoce toksycznych związków. W krajach rozwiniętych woda zwykle nie zawiera tak niebezpiecznych zanieczyszczeń, ale jej skład nie zawsze spełnia wymagania światowych i państwowych norm wody pitnej.

Odwrócona osmoza na czym polega?

Jednym z najważniejszych wskaźników, który w wodzie z kranu jest ściśle kontrolowany, jest liczba drobnoustrojów chorobotwórczych i pasożytów. W wodociągach wodę można dezynfekować chlorem, w studniach i studniach nie przeprowadza się dezynfekcji wody. Ponadto badania potwierdzają, że stężenie soli twardości, metali ciężkich: żelaza, aluminium, ołowiu, chromu, manganu jest często zawyżane w wodzie wodociągowej (w zależności od regionu i źródła poboru wody). Substancje te mają tendencję do gromadzenia się w organizmie i wywoływania chorób przewlekłych. Na przykład mangan może wpływać na funkcjonowanie układu nerwowego i powodować zaburzenia depresyjne, żelazo może powodować problemy z przewodem pokarmowym (wzdęcia, nudności, wymioty). Nadmierne ilości soli twardości mogą powodować tworzenie się kryształków soli w tkance nerek. Dlatego coraz więcej osób decyduje się na skorzystanie z filtrów do wody z odwróconą osmozą.

Odwrócona osmoza to proces fizyczny, w którym woda pod pewnym ciśnieniem przechodzi przez półprzepuszczalną membranę z bardziej stężonego roztworu do mniej stężonego roztworu, czyli w kierunku przeciwnym do osmozy. W tym przypadku membrana przepuszcza wodę, ale nie przepuszcza większości rozpuszczonych w niej substancji. Wielkość usuwanych cząstek to 0,001-0,0001 mikrona, dzięki temu z wody można usunąć 99,8% zanieczyszczeń, w tym sole twardości i metali ciężkich, azotany, pestycydy, a nawet najmniejsze cząsteczki wirusów.

Filtry do wody na kran

Filtry do wody odwróconej osmozy montowane są pod zlewem w kuchni i są konstrukcją składającą się z kilku elementów. Zazwyczaj zestaw takich wkładów zawiera:

  • wkład polipropylenowy do usuwania zanieczyszczeń mechanicznych większych niż 5 mikronów (piasek, rdza, muł);
  • wkład z węglem aktywnym, który usuwa pestycydy, zanieczyszczenia organiczne i chloroorganiczne;
  • wkład polipropylenowy lub blok węglowy do oczyszczania wody z zanieczyszczeń mechanicznych równych lub większych niż 1 mikron.

Membrana odwróconej osmozy usuwa 99,8% zanieczyszczeń, w tym cząsteczki wirusów i metali ciężkich. Filtr końcowy z węgla drzewnego poprawia smak i zapach wody, a także nadaje wodzie przyjemny słodkawy posmak. Mineralizator przywraca równowagę pożytecznych jonów wapnia w wodzie, poprawiając smak wody. Zbiornik na wodę, dzięki swojej 7-litrowej pojemności, zapewnia stały dopływ wody do picia i gotowania. Napełnienie zbiornika zajmuje około półtorej godziny. Wszystkie obudowy i wkłady filtracyjne wykonane są z bezpiecznych materiałów dopuszczonych do kontaktu z żywnością, certyfikowanych w Europie i USA. Sklep OXYShop.pl oferuje filtry do wody różnego typu, a także butelki filtrujące.

Butelki filtrujące: idealne w podróży

Butelka z filtrem do wody usuwa nawet do 99,9% zanieczyszczeń. Butelka filtrująca to wydajne, przenośne i przyjazne dla środowiska rozwiązanie, idealne do podróży. Technologia filtracyjna eliminuje wirusy, bakterie i choroby, w tym cholerę, zapalenie wątroby i choroby przenoszone przez wodę.

Filtry do wody są lekkie, przenośne i ekonomiczne, co czyni je doskonałym wyborem dla podróżników i turystów. Butelki filtrujące są zazwyczaj również bardziej przyjazne dla środowiska niż jednorazowe plastikowe butelki, które mają wysoki ślad węglowy, zużywają zasoby i zanieczyszczają środowisko. Taki filtr usuwa:

  • wirusowe Zapalenie Wątroby typu A
  • bakterie E coli
  • chlor
  • fluorek
  • dur plamisty
  • czerwonka
  • robaki

Po przefiltrowaniu tych wszystkich metali, chemikaliów, wirusów, bakterii i pasożytów woda jest zdatna do picia. Butelki z filtrem wykorzystują innowacyjne technologie filtracji 3 w 1. Aby usunąć zanieczyszczenia, po prostu napełnij butelkę wodą i pozwól jej przefiltrować. Po 15 minutach woda będzie zdatna do picia. To najbezpieczniejsze i najwygodniejsze rozwiązanie w podróży.