× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.

Medinfo24.pl

Informacje o zdrowiu, urodzie i medycynie

Senior z inkontynencją. Jak wybrać wyroby chłonne?

gru 2, 2022
Senior z inkontynencją

Wiele osób starszych boryka się z nietrzymaniem moczu i kału, czyli z inkontynencją. W przebiegu tej dolegliwości bardzo pomocne są wyroby chłonne. Jak odpowiednio je dobrać?

Rodzaje wyrobów chłonnych – co sprawdzi się dla seniora?

Nietrzymanie moczu to częsty problem seniorów. Nietrzymanie moczu może być problemem zarówno dla kobiet jak i mężczyzn, ale szczególnie często występuje u starszych kobiet. Poniżej znajdziesz listę wskazówek dotyczących wyboru produktów do inkontynencji dla seniorów. Dowiesz się na co zwrócić uwagę przy wyborze produktu.

Do kategorii wyrobów chłonnych zaliczyć można kilka rodzajów produktów, a dokładnie są to:
– Pieluchomajtki – najpopularniejsze wyroby chłonne w formie pieluch, pampersów z rzepami lub przylepcami na bokach.
– Dodatkowe wkłady chłonne do pieluchomajtek – zalecane w przypadku inkontynencji kałowej.
– Majtki chłonne – mają wygląd bielizny, czyli zakładane są jak zwykłe majtki, renomowane marki i możliwość refundacji NFZ na majtki chłonne dostępne są na ortomedico.pl/kategoria-produktu/wyroby-chlonne/majtki-chlonne/.
– Wkładki urologiczne – cienkie i dyskretne wkładki umieszczane na bieliźnie.
– Pieluchy anatomiczne – używane są one razem z majtkami siatkowymi.

Jak dobrać wyroby chłonne dla osoby starszej?

Rodzaj powyższych wyrobów dobiera się na podstawie stanu zdrowia użytkownika oraz nasilenia jego dolegliwości. Jak dobrać pieluchomajtki dla seniora lub inne produkty?

Dla osób mobilnych najlepsze są majtki chłonne i pieluchomajtki, a w przypadku lekkiego nietrzymania moczu sprawdzą się również wkładki urologiczne. Dzięki takim wyrobom senior może zachować mobilność, ponieważ są one dyskretne.

Z kolei w przypadku osób leżących stosowane są często pieluchomajtki oraz pieluchy anatomiczne, które są łatwiejsze w zakładaniu i zdejmowaniu oraz można dobrać je też do ciężkiego stopnia inkontynencji.

Ważne jest również uwzględnienie rozmiaru wyrobów. Przykładowo popularne produkty matki Seni można zamówić w rozmiarach od XS do XXL, co daje możliwość dobrania ich do wszystkich typów sylwetek.

Produkty przy nietrzymaniu moczu i kału – co jeszcze warto kupić?

Osoby z nietrzymaniem moczu mogą również stosować inne rodzaje wyrobów poprawiających komfort.

Bardzo pomocne są podkłady nieprzemakalne dla seniorów, które sprawdzają się w przypadku osób leżących. Zapobiegają one wtedy zabrudzeniu materaca łóżka i innych powierzchni.

Warto też stosować delikatne kosmetyki myjące, a także chusteczki nawilżane, by zadbać o czystość okolic intymnych. Również pomocne będą kosmetyki ochronne na skórę jak kremy, maści.