× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.

Medinfo24.pl

Informacje o zdrowiu, urodzie i medycynie

Przeszczep włosów w Turcji – co warto wiedzieć?

mar 16, 2023
Przeszczep włosów w Turcji

Przedwczesne wypadanie włosów spowodowane zmianami hormonalnym to problem, z którym zmaga się wielu mężczyzn. Jeśli sytuacja ta powoduje dyskomfort i wpływa na pewność siebie, warto pomyśleć o transplantacji włosów, które daje bardzo dobre efekty. Jak wygląda przeszczep włosów w Turcji?

Istnieje wiele sposobów, które pomagają w walce z nadmiernym łysieniem, jednak nie wszystkie są skuteczne. Warto więc rozważyć zabieg przeszczepu włosów, który jest uważany za najskuteczniejszy sposób na zagęszczenie włosów. Gdzie wykonać zabieg?

Co trzeba wiedzieć o przeszczepie włosów?

Przeszczep włosów to ciekawa opcja dla osób, dla których nadmierne wypadanie włosów jest problemem. Zabieg z każdym rokiem cieszy się coraz większą popularnością i jest nadzieją dla osób, które zmagają się z nadmiernym łysieniem. Transplantacja włosów jest przeznaczona dla osób, które łysieją z powodu zmian hormonalnych – jest to tzw. męski typ wypadania włosów. W przypadku gdy łysienie jest spowodowane innymi przyczynami, możliwość poddania się przeszczepowi wymaga konsultacji. Obecnie popularnością cieszą się metody: DHI oraz FUE, które należą do najnowszych technik przeszczepu włosów i nie pozostawiają na głowie blizn. Zabieg jest praktycznie bezbolesny. Pierwsze stałe włosy pojawiają się po około 3 miesiącach od przeszczepu, natomiast większość przeszczepionych włosów powinna być widoczna po około 9 miesiącach.

Przeszczep włosów w Turcji – dlaczego warto?

Aby mieć pewność co do skuteczności zabiegu, warto skorzystać z usług profesjonalistów w dziedzinie przeszczepu włosów. Jack Strong Hair to klinika znajdująca się w Stambule w Turcji, która zapewnia najwyższy poziom usług. Świadczy ona usługi przeszczepu włosów z wykorzystaniem najnowszych metod, łącząc doświadczenie lekarzy z profesjonalną opieką nad klientem. Dzięki nowoczesnym metodom czas rekonwalescencji jest bardzo krótki. Transplantacji włosów mogą się poddać zarówno kobiety, jak i mężczyźni, którzy cierpią na nadmierne wypadanie włosów. Oprócz przeszczepu włosów na głowie panowie mogą też zagęścić lub stworzyć nowy zarost w obrębie twarzy.

Metoda FUE i metoda DHI – czym się różnią?

FUE i DHI to obecnie najpopularniejsze metody przeszczepu włosów. W obu zabiegach pobiera się pojedyncze mieszki włosowe, inaczej grafty. Zabiegi różnią się natomiast sposobem wszczepiania graftów w miejsca z ubytkami włosów. Przeszczep włosów metodą FUE cieszy się największym zainteresowaniem i jest to najlepsze rozwiązanie dla osób cierpiących na postępujące łysienie androgenowe. Podczas zabiegu lekarz robi mikronacięcie, czyli kanał, w którym umieszcza graft. Metoda nazywana jest też metodą mikroprzeszczepów, ponieważ polega na pobraniu zdrowych mieszków włosowych z owłosionej części ciała, najczęściej z tylnej części głowy oraz boków. Przeszczep włosów FUE jest najmniej inwazyjną metodą przeszczepu, a zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym.

Z kolei metoda DHI jest polecana dla osób, które mają mniejszy problem z wypadaniem włosów. Świetnie sprawdza się u kobiet oraz mężczyzn, którzy z różnych przyczyn nie mogą sobie pozwolić na całkowite ogolenie głowy. W tej metodzie nie wykonuje się kanału, natomiast graft jest wbijany w ubytki za pomocą specjalnego aplikatora. Ten sposób aplikacji pozwala na wykonanie zabiegu również na długich włosach, bez całkowitego golenia głowy. Warto więc dobrać zabieg do swoich potrzeb i cieszyć się gęstymi włosami dzięki przeszczepowi, zamiast korzystać z metod, które zajmują czas, a mogą nie przynieść zadowalających efektów.