× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.

Medinfo24.pl

Informacje o zdrowiu, urodzie i medycynie

Krzesełko schodowe – wymarzony prezent na Święta (nie tylko dla babci)

gru 20, 2020
winda dla niepełnosprawnych

W czasie pandemii opieka nad schorowaną matką lub dziadkami jest jeszcze trudniejsza niż wcześniej. Szczególnie, jeśli starsza osoba ma trudności z wchodzeniem po schodach i nie jest w stanie samodzielnie wyjść z domu. Zobacz, w jaki sposób możesz pomóc swoim bliskim, ofiarowując im niezwykły prezent, który przywróci im radość i ułatwi Ci życie.

Czym właściwie jest krzesełko schodowe?

Jest to niewielka winda, stworzona z myślą o seniorach i osobach niepełnosprawnych, która porusza się wzdłuż biegu schodów. Osoby starsze często mają trudności z wchodzeniem i schodzeniem po stopniach, a pokonywanie schodów może sprawiać im ból. Z czasem coraz bardziej obawiają się też upadku ze schodów, aż w końcu całkowicie rezygnują w wychodzenia z domu. Skutecznym sposobem na to, by zapobiec całkowitej izolacji Twojej mamy lub babci jest założenie w domu nowoczesnego krzesełka do transportu po schodach.

krzesełko schodowe dla seniora

Gdzie można założyć windę na schody?

Krzesło schodowe sprawdzi się zarówno w przypadku samotnej, starszej osoby, jak i schorowanej mamy lub babci, która mieszka z rodziną. Dzięki niemu raz na zawsze przestaniesz się zastanawiać, jak znosić osobę po schodach, nie ryzykując przy tym groźnym upadkiem. Winda na schody jest montowana na stałe i pozwala trwale zlikwidować bariery architektoniczne.

Można ją założyć nawet na wąskich oraz stromych schodach – prostych, kręconych lub zabiegowych – zarówno wewnętrznych, jak i tych na zewnątrz budynku. Krzesełka schodowe są niezastąpione w domach jednorodzinnych oraz blokach. Niezależnie od miejsca montażu pomagają seniorom samodzielnie pokonywać schody bez żadnego wysiłku – w wygodnej pozycji siedzącej.

krzesło do przewożenia chorych po schodach

Winda na schody – wymarzony prezent na Święta

Krzesła ruchome na schody są bezpieczne, komfortowe i niezwykle proste w obsłudze. Każde z nich jest wyposażone w siedzisko, składany podnóżek, podłokietniki z przyciskiem do sterowania oraz praktyczny pas bezpieczeństwa. Estetyczne wzornictwo wind schodowych sprawia, że prezentują się doskonale zarówno w nowoczesnych, jak i klasycznych wnętrzach.

Założenie krzesełka schodowego trwa zaledwie kilka godzin i nie wymaga przeprowadzania remontu, ani wykonywania żadnych prac budowlanych. Pozwala natomiast seniorowi odzyskać radość z samodzielnego poruszania się po domu i wychodzenia do ogrodu lub po zakupy. I jednocześnie zapewnia spokój opiekunowi, który nie musi się już martwić, czy bliska osoba nie spadnie ze schodów.

krzesło do transportu po schodach

Dofinansowanie z PFRON na krzesła schodowe

To wszystko sprawia, że winda krzesełkowa może być świetnym prezentem dla seniora, który posłuży Twoim rodzicom lub dziadkom przez wiele lat. Zakup nowoczesnego krzesełka na schody nie musi być drogi, jeśli skorzystasz z dofinansowania ze środków PFRON. Dzięki uzyskaniu dotacji na likwidację barier w domu osoby niepełnosprawnej obniżysz koszt inwestycji nawet o 95%! Istnieją też inne sposoby na zmniejszenie ceny urządzenia, m.in. zakup używanego krzesełka schodowego lub późniejsza odsprzedaż windy. Dowiedz się, co jeszcze możesz zrobić, aby sprezentować schorowanej mamie, babci lub dziadkowi tanie krzesło schodowe na Święta.

Opieka nad starszą osobą

Skontaktuj się z nami, aby uzyskać bezpłatny kosztorys windy, poznać ceny krzesełek schodowych i dowiedzieć się, jak je obniżyć nawet o 95% dzięki dofinansowaniu z PFRON!

Czekamy na Twój telefon pod numerami:

+48 692 44 94 74 | +48 608 445 819 | +48 606 686 002

Możesz też wysłać do nas e-maila na adres: [email protected]

Zapraszamy!

Windy Schodowe

www.windy-schodowe.pl