× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.

Medinfo24.pl

Informacje o zdrowiu, urodzie i medycynie

Jak zadbać o skórę głowy po przeszczepie włosów?

paź 28, 2021
przeszczep włosów w Turcjiprzeszczep włosów w Turcji, www.meditravel.pl
przeszczep włosów w Turcji
przeszczep włosów w Turcji, www.meditravel.pl

Jedną z najskuteczniejszych dostępnych opcji leczenia wypadania włosów jest przeszczep włosów. Polega na przeniesieniu zdrowych mieszków włosowych z tyłu i boków skóry głowy na obszar łysiejący lub przerzedzony, gdzie pożądana jest większa ilość włosów.

Operacja przeszczepu włosów w Turcji zazwyczaj wymaga od siedmiu do dziesięciu dni okresu rekonwalescencji. W celu skutecznego gojenia się rany przed wznowieniem normalnych czynności. Czas trwania powrotu do zdrowia zależy w dużej mierze od tego, jak rozległy jest zabieg i jak ściśle przestrzegasz zaleceń lekarza.

Co powinienem zrobić po przeszczepie włosów w Turcji?

Jeśli chcesz skrócić okres rekonwalescencji i uzyskać najlepsze wyniki po operacji przeszczepu włosów w Turcji, musisz podjąć kilka kluczowych kroków. Obejmują one wykonanie następujących czynności:

 Utrzymuj nowo przeszczepiony obszar wilgotny

Chirurg powinien zapewnić Ci niezbędne narzędzia do utrzymania wilgotnego środowiska dla nowo przeszczepionych mieszków włosowych. Obejmuje to częste spryskiwanie skóry głowy roztworem soli fizjologicznej lub miejscowe stosowanie maści, w celu ochrony przeszczepów przed odwodnieniem.

Ogranicz obrzęk i podrażnienie do minimum

Częste delikatne oczyszczanie skóry głowy minimalizuje wszelkie strupy i swędzenie skóry. Ponadto spanie pod kątem 45 stopni przez pierwsze trzy noce po zabiegu zminimalizuje przepływ płynu do czoła, co zmniejsza obrzęk.

Unikaj energicznych ćwiczeń po operacji

Ograniczenie wysiłku fizycznego przez pewien czas minimalizuje ból, obrzęk i ogólny dyskomfort. Ogólnie rzecz biorąc, ćwiczenia beztlenowe, takie jak chodzenie i rozciąganie z umiarem, nie są zabronione. Po 7-10 dniach intensywność ćwiczeń można stopniowo zwiększać. Pocenie się nie jest szkodliwe dla nowych przeszczepów, ale intensywny wysiłek fizyczny zwiększa ból i obrzęk.

Chirurgia przeszczepu włosów w Turcji, w Clinicana Hair Transplant Center, w której doświadczony chirurg włosów dr Soner Tatlidede regularnie wykonuje zabiegi przeszczepu włosów DHI i FUE, aby skutecznie leczyć wypadanie włosów.

Jeśli masz jakieś pytania lub chciałbyś umówić się na konsultację, wejdź na stronę www.meditravel.pl i skorzystaj z wygodnego formularza internetowego, aby umówić się na darmową konsultację online.