× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.

Medinfo24.pl

Informacje o zdrowiu, urodzie i medycynie

Jak dobrać oprogramowanie dla biura rachunkowego?

lis 2, 2020
biuro rachunkowe

Obowiązujące obecnie przepisy nakładają na przedsiębiorców prowadzących działalność gospodarczą konieczność prowadzenia pełnej księgowości w zdecydowanej większości przypadków.

Obowiązujące obecnie przepisy nakładają na przedsiębiorców prowadzących działalność gospodarczą konieczność prowadzenia pełnej księgowości w zdecydowanej większości przypadków. Zwolnione są z tego tylko małe, jednoosobowe firmy. Właściciele swoich biznesów najczęściej nie mają ani czasu, ani odpowiedniej wiedzy, żeby samodzielnie prowadzić księgi. Nic więc dziwnego, że bardzo chętnie korzystają z ofert biur rachunkowych. Doskonałym rozwiązaniem wspomagającym ich prace może być specjalistyczne oprogramowanie do pełnej księgowości. Czym powinno się ono charakteryzować?

Łatwość obsługi i duże możliwości

Program do pełnej księgowości dla biura rachunkowego powinien mieć przede wszystkim jak największe możliwości. Profesjonalne księgowe obsługują dziś nieraz dużą ilość małych firm, a więc ilość koniecznych do przetworzenia informacji jest ogromna. Zwłaszcza że księgowość prowadzona przez wyspecjalizowane biura to nieraz znacznie więcej niż tylko prowadzenie ksiąg rachunkowych według przyjętych standardów. To również archiwizacja dokumentów, rozliczenia podatkowe, raporty finansowe, doradztwo i wiele innych. Do obsługi całej prowadzonej dokumentacji potrzebny jest więc bardzo dobrze zaprojektowane oprogramowanie. Nie bez znaczenia jest również łatwość obsługi. W końcu specjaliści od rachunkowości niekoniecznie muszą być również fachowcami w dziedzinie informatyki.

Możliwość zintegrowania z systemem informatycznym w firmie

Ogromne znaczenie ma również możliwość zintegrowania oprogramowania z innymi rozwiązaniami – stosowanymi zarówno w biurze, jak i przez jego klientów. Dzisiaj praktycznie każda firma w swojej pracy wykorzystuje odpowiednio przygotowane systemy informatyczne, w których powstaje cała dokumentacja i rejestrowane są wszystkie transakcje. Dobre zintegrowanie tych systemów z programem księgowym biura rachunkowego umożliwia całkowite zautomatyzowanie przesyłania niezbędnych informacji i dokumentów, dzięki czemu zarówno księgowość, jak i klient mają znacznie mniej pracy.

Wsparcie techniczne producenta

Jak doskonale wiadomo chyba każdemu, kto miał cokolwiek wspólnego ze skomplikowanymi rozwiązaniami informatycznymi stosowanymi w firmach, wsparcie techniczne jest nieodzowne. Problemy mogą pojawić się zawsze i niekoniecznie muszą być spowodowane przez oprogramowanie (choć oczywiście tak też się czasem zdarza). Istotne jest to, czy w razie potrzeby biuro rachunkowe może dostać pomoc ze strony producenta oprogramowania, dzięki czemu praca może być wykonywana bez większych zakłóceń.