× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.

Medinfo24.pl

Informacje o zdrowiu, urodzie i medycynie

Czy długoterminowy wynajem samochodów się opłaca?

lis 3, 2020
wynajem samochodu

Zakup samochodu wiąże się ze sporym wydatkiem i koniecznością załatwiania licznych formalności. Nie trzeba być jednak właścicielem auta, aby z niego korzystać. Świetną alternatywą dla kupna jest długoterminowy wynajem.

Długoterminowy wynajem samochodu – dla kogo?

Długoterminowy wynajem samochodu to usługa dostępna zarówno dla firm, jak i osób prywatnych. Samochody dostępne są od ręki, a po zakończeniu umowy nie trzeba martwić się o ich sprzedaż. Przedsiębiorcy mogą w ten sposób szybko zbudować firmową flotę, dla klientów indywidualnych jest to też spore udogodnienie. Zdaniem ekspertów z wypożyczalni iPanek wynajem aut to wygodna opcja, gdyż można często zmieniać pojazdy i nie ponosić wielu kosztów, jakie nieodmiennie wiążą się z posiadaniem ich na własność.

Długoterminowy wynajem samochodu – na czym polega?

Długoterminowy wynajem to popularna opcja finansowania samochodów prywatnych i służbowych. Najemca w zamian za stałej wysokości czynsz miesięczny uzyskuje dostęp do wybranego pojazdu. Wypożyczalnia opłaca serwis, przeglądy i ubezpieczenie, zapewnia też obsługę administracyjną i księgową. Na bardzo podobnych zasadach działa leasing, z tą jednak różnicą, że w przypadku wynajmu nie wchodzi w rachubę nabycie samochodu po wygaśnięciu umowy. Poza tym w ramach wynajmu długoterminowego można liczyć na kompleksowy pakiet usług. Wypożyczalnie funkcjonują w bardzo wielu miastach w Polsce, np. w Koszalinie. Wynajem aut każda z firm oferuje na swoich zasadach, dlatego zawsze należy zapoznać się z regulaminem danej wypożyczalni.

Długoterminowy wynajem samochodu – zalety

Największą zaletą długoterminowego wynajmu samochodów jest stały koszt miesięczny ułatwiający planowanie budżetu domowego lub firmowego. Nie jest wymagana wpłata własna, a wypożyczalnie zapewniają pełną obsługę. Ich klienci mają spory wybór, jeśli chodzi o marki i modele samochodów. W wielu przypadkach, jeżeli potrzeby najemcy w trakcie obowiązywania umowy ulegną zmianie, istnieje możliwość bezpłatnej wymiany samochodu.