× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.

Medinfo24.pl

Informacje o zdrowiu, urodzie i medycynie

Thermage CPT – na czym polega i jakie efekty pozwala osiągnąć?

mar 1, 2021
Thermage CPT

Wiele osób z biegiem czasu boryka się z problemami starzenia się skóry. Technologia medycyny estetycznej została rozwinięta na tyle, że zmarszczki przestają być większym problemem. Na rynek wprowadzono wiele metod liftingujących oraz innowacyjnych zabiegów, aby odmłodzić skórę. Jednym z nich jest Thermage CPT.

Thermage CPT – właściwie co to takiego?   

Metoda Thermage CPT staje się coraz bardziej popularna wśród kobiet. Najmocniejszym argument do wykonania zabiegu jest nie tylko likwidacja zmarszczek i oznak upływającego czasu, ale również brak ingerencji skalpela. Zabieg Thermage polega na wytwarzaniu wysokiej częstotliwości fal radiowych oraz podgrzaniu głębokich warstw skóry, dzięki czemu istniejące włókna kolagenowe zostają odnowione, a skóra dogłębnie pobudzona do wytwarzania nowych. Istotny jest fakt, iż podczas zabiegu naskórek zostaje nienaruszony. Ból także został zmniejszony do minimum. Mimo że sprzęt nagrzewa się do temperatury blisko 65°C, nie jest ona odczuwalna podczas zabiegu, dzięki systemowi chłodzenia. Skóra nagrzana zostaje na głębokości ok 4 mm w głąb. Zazwyczaj czas trwania zabiegu ogranicza się do jednej godziny, oczywiście biorąc pod uwagę, na której partii ciała jest wykonywany.

Efekty już po pierwszym zabiegu

Thermage CPT pozwala zauważyć efekty już po pierwszym zabiegu, jednak końcowe wygładzenie zauważalne jest po całkowitym odbudowaniu kolagenu pod skórą, co zajmuje od dwóch do sześciu miesięcy. Według wielu opinii zabieg najlepszy efekt przynosi w okolicach oczu oraz policzków. Zaczynając od opadającej powieki, po wygładzenie „kurzych łapek”, kończąc na redukcji worków pod oczami. Oczywiście to nie wszystkie jego zalety. Głównym zadaniem jest zniwelowanie zmarszczek. Zabieg ujędrnia i przebudowuje strukturę skóry, dzięki czemu jest ona gładsza i bardziej elastyczna. Metodę Thermage CPT stosować można również na inne partie ciała, przykładowo na pośladki i nogi, aby poprawić napięcie skóry i pozbyć się cellulitu.

Istotną zaletą całego zabiegu jest możliwość wykonania go na każdym rodzaju skóry, bez względu na typ i kolor, a tuż po zabiegu można wrócić do codziennych obowiązków. Nie ma potrzeby poświęcania czasu oraz kupowania specjalnych kosmetyków do pielęgnacji. Warto dodać, że metoda jest bezpieczna dla naszej skóry w każdą porę roku, nie trzeba jej dodatkowo chronić na przykład przed mrozem.

Podsumowanie

Lifting z metodą Thermage jest skuteczny i przynosi spektakularne rezultaty w krótkim czasie. Zdaniem pacjentek, efekty są widoczne już po zabiegu, a utrzymują się nawet do 5 lat. Zaletą jest również fakt, że metodę można zastosować do rozwiązania wielu problemów – pomoże w przeprowadzeniu zabiegów anti-aging, wymodelowaniu newralgicznych partii ciała czy w usuwaniu cellulitu