× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.

Medinfo24.pl

Informacje o zdrowiu, urodzie i medycynie

Strefa regeneracji i relaksu — miejsce, w którym pozbędziesz się napięć i złagodzisz skutki stresu

mar 1, 2023
Strefa regeneracji i relaksu

Tempo życia sprawia, że coraz więcej osób boryka się ze stresem. O ile w wielu przypadkach działa on stymulująco, o tyle jego nadmiar — jest szkodliwy dla zdrowia. Jak złagodzić jego skutki, pozbywając się bólu mięśni i stawów? Jak zlikwidować napięcia i rozluźnić ciało? Z pomocą przychodzi strefa regeneracji i relaksu — miejsce, które znajduje się nie tylko w SPA, ale także w wielu renomowanych centrach medycznych.

Strefa regeneracji i relaksu — to tam zlikwidujesz ból i napięcie ciała

Twoje ciało jest połączone z duchem. Jeśli odczuwasz napięcia psychiczne, odbijają się one negatywnie na Twoim organizmie. Codzienny stres skutkuje przeciążeniami i stanami rozchwiania emocjonalnego. Jeśli chcesz przywrócić sobie równowagę, postaw na lecznicze masaże, terapię manualną oraz chromoterapię w strefie regeneracji i relaksu. Zlikwidujesz nie tylko ból mięśni i stawów, ale także rozluźnisz ciało oraz odprężysz umysł.

Strefa regeneracji i relaksu to miejsce dla sportowców, ale także wszystkich osób, które odczuwają negatywne skutki stresu. Masaże poleca się również tym, którzy prowadzą siedzący tryb życia i brakuje im codziennej dawki ruchu. 

Masaże zdrowotne i relaksacyjne

Masaże zdrowotne i relaksacyjne to wspaniały sposób, aby poprawić funkcjonowanie organizmu. Na psychikę najlepiej oddziałuje masaż relaksacyjny, który łagodzi napięcia, poprawia nastrój i rozluźnia. Z kolei masaż zdrowotny likwiduje bóle mięśni i stawów, przywraca właściwe krążenie krwi, a nawet pomaga zwalczyć bezsenność. 

Delikatne ruchy rozcierania lub głaskania koją nerwy. Masaż leczniczy i relaksacyjny często wykorzystuje się do leczenia chorób psychicznych oraz depresji. Właściwie wykonany masaż ujędrnia ciało, uspokaja układ nerwowy, wzmacnia mięśnie, usprawnia krążenie, a także likwiduje tkankę tłuszczową. 

Masaż perełkowy

Podczas masażu perełkowego wykorzystuje się wodę i powietrze. To właśnie one oddziałują kojąco na różne dolegliwości. Podczas zabiegu jesteś zanurzony w wodzie aż po szyję. Leżysz w wannie wypełnionej wodą, a specjalne dysze generują masy powietrza pod ciśnieniem. Dmuchawy mają różną wielkość — są rozmieszczone po bokach wanny i na jej spodzie. Temperaturę wody regulują specjalne grzałki i termostaty. 

Masaż perełkowy odżywia tkanki, usprawnia metabolizm, poprawia krążenie krwi (dzięki czemu pomaga pozbyć się toksyn), a także ujędrnia skórę. Terapię z wykorzystaniem masażu perełkowego poleca się między innymi osobom z nerwicą, cellulitem i żylakami. 

Kąpiele wirowe kończyn górnych i dolnych

Kąpiele wirowe to zabiegi z zakresu hydroterapii i fizykoterapii. Masaż wirowy może dotyczyć różnych części ciała — najczęściej kończyn górnych i dolnych. Kąpiel wirowa wykorzystuje dobroczynne działanie wody. Wprawiona w ruch wirowy pozytywnie wpływa na organizm. Specjalista w porozumieniu z Tobą ustala temperaturę wody. Urządzenia, którymi dysponują centra medyczne, mogą być wyposażone w specjalne wirniki lub dysze służące do wprawiania wody w ruch. Ów ruch wirowy pobudza krążenie krwi, przyspieszając przemianę materii i usuwając zbędne produkty, takie jak toksyny. Ponadto kąpiel wirowa zmniejsza obrzęki i zastoje żylne. Pod wpływem owych kąpieli pacjenci często odczuwają złagodzenie bólu i rozluźnienie mięśni. 

Podwodny masaż ciśnieniowy

Masaż podwodny to masaż, który wykorzystuje środowisko wodne. Wykonuje się go w wannach ze specjalnie zamontowanymi dyszami. Na ciało pacjenta oddziałują strumienie wody pod odpowiednim ciśnieniem. 

Dzięki temu masażowi:

  • usuniesz toksyny z ciała, 
  • rozluźnisz mięśnie, 
  • zregenerujesz tkanki, 
  • wyregulujesz pracę narządów wewnętrznych
  • wesprzesz przemianę materii, 
  • uelastycznisz mięśnie, 
  • zwiększysz ruchomość stawów. 

Terapia manualna

Terapia manualna zalicza się do metod diagnostyczno-leczniczych. Poleca się ją w przypadku schorzeń kręgosłupa i zwyrodnień stawów. Korzysta z niej reumatologia, ortopedia, rehabilitacja i neurologia. Jej celem jest zminimalizowanie dolegliwości bólowych i przywrócenie odpowiedniej ruchomości mięśniom i stawom. Fizjoterapeuta po prostu uciska różne punkty na Twoim ciele, wykorzystując techniki terapii tkanek miękkich.

Terapia manualna jest pomocna podczas leczenia stawów, które nie mają odpowiedniej ruchomości Wykorzystuje się ją także do łagodzenia bólu. Ponadto tego typu terapia likwiduje stany zapalne w mięśniach i stawach oraz zmniejsza ich napięcie.

Chromoterapia — leczenie kolorami 

Chromoterapia jest formą leczenia, która wykorzystuje kolory. Nazywa się ją także koloroterapią. Powstające barwy są drganiami fal elektromagnetycznych o określonej częstotliwości. Twój mózg rozpoznaje je i przetwarza jako konkretne kolory. Niektóre barwy będą Cię pobudzać do działania, inne koić i wyciszać. Dzięki odpowiednio dobranym barwom wyregulujesz pracę układu nerwowego, zapobiegniesz niekorzystnym zmianom w organizmie i przywrócisz prawidłowe funkcjonowanie organom wewnętrznym. W okresie, kiedy słońca jest jak na lekarstwo, terapia pobudzającymi barwami przywróci Ci chęć do życia i pomoże pokonać oznaki depresji. 

Skorzystaj ze strefy regeneracji i relaksu. Poddaj się działaniu masaży, terapii manualnej i chromoterapii. Zobacz, jak pomału opuszcza Cię napięcie, a Ty czujesz się zrelaksowany i odprężony. 


Skorzystaj ze strefy regeneracji i relaksu https://betamed.pl/rehabilitacja/strefa-regeneracji-i-relaksu/