× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.

Medinfo24.pl

Informacje o zdrowiu, urodzie i medycynie

Najważniejsze powody, dla których warto używać środków odkażających do rąk

wrz 7, 2020
ręce

Rzeczywiście, stosowanie środków odkażających stało się nieuniknione, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się nowego koronawirusa. A jeśli chcesz poznać główne powody używania produktów higienicznych, takich jak środki do dezynfekcji rąk, prawdopodobnie trafiłeś na właściwą stronę. Tutaj poinformujemy Cię o zaletach i pilności stosowania środków do dezynfekcji rąk.  

Chociaż rok temu stosowaliśmy różne techniki dezynfekcji rąk. Jak szybkie przetarcie szmatką lub samo umycie rąk wodą miało sens. Techniki te były skuteczne, dopóki nie pojawił się wirus, który zmienił całą koncepcję sanityzacji. Dzisiaj, jeśli ktoś poprosi Cię o wybranie najcenniejszych rzeczy wychodząc z domu, z pewnością powiesz „maska ​​na twarz” i „środek do dezynfekcji rąk”.

Jak działa środek odkażający do rąk?

Środek do dezynfekcji rąk pomógł personelowi medycznemu, ponieważ sanityzacja była najważniejsza dla takich osób, aby chronić pacjentów przed rozprzestrzenianiem się bakterii i wirusów. Były wystarczająco poręczne, aby zabić wirusy i zarazki w kilka sekund. 

Używając mydła i wody można kompleksowo zabić zarazki na dłoni, ale konieczne jest odpowiednie zaopatrzenie w wodę. Ale z drugiej strony środki odkażające do rąk zabijają zarazki, nawet jeśli nie masz źródła wody. Jeśli chodzi o wirusy, musisz mieć co najmniej 60 procent lub więcej alkoholu w swoim odkażaczu, aby był skuteczny w zabijaniu wirusów

Według Center for Drugs and Control w USA, kiedy nakładasz na dłoń środek odkażający na bazie alkoholu, zabija on wirusy w procesie parowania zaaranżowanym przez jego główne składniki. 

Obawia się nadużywania środków do dezynfekcji rąk  

Chociaż nie zaszkodzi skórze, jeśli używasz go sporadycznie, środek odkażający do rąk może być wystarczająco twardy dla skóry, jeśli używasz go kilka razy dziennie. Jednak zrozumiałe jest, że dzisiejsza sytuacja jest na tyle niestabilna, że ​​można z niej korzystać wielokrotnie; dlatego ludzie gromadzą się w sklepach medycznych, aby kupić środki odkażające. Ale musisz wiedzieć, że nadmierne stosowanie środków odkażających do rąk może spowodować niezdrową skórę dłoni.

 Dlatego potrzebujesz zdrowych alternatyw, które zabijają wirusa, ale nie uszkadzają skóry. Środki dezynfekujące do rąk mają powody, aby udowodnić, że są skuteczne z powodu; 

1) Przenośność

Wykonalność i przenośność odkażacza do rąk należą do najważniejszych zalet. Występują w małych lub kieszonkowych butelkach. A ta jakość sprawia, że ​​są wygodniejsze w użyciu. Oznacza to, że jeśli wychodzisz na zewnątrz i chcesz zdezynfekować ręce, mała kropla wodnistego żelu może zdziałać cuda bez wody.

2) Higiena 

Niektóre najwyższej jakości środki do dezynfekcji rąk od wiarygodnych marek zapewniają 99,9 procent ochrony. Oznacza to bardziej higieniczne procedury dzięki kieszonkowej butelce.

3) Rozwiązanie dla skóry suchej 

Chociaż niektóre środki do dezynfekcji rąk na bazie alkoholu są dość niezdrowe dla skóry, niszcząc jej olejki eteryczne, na rynku dostępne są również naturalne środki do dezynfekcji rąk zawierające naturalne składniki, które mogą sprawić, że Twoja skóra będzie miękka i zdrowa.

4) Najlepsze w zatłoczonym miejscu 

Środki do dezynfekcji rąk mogą być dla Ciebie doskonałym rozwiązaniem, szczególnie w zatłoczonym miejscu. W zatłoczonym miejscu zarazki i bakterie rozprzestrzeniają się poprzez kontakt lub medium przenoszone przez powietrze. Byłoby wspaniale, gdybyś miał małą butelkę środka odkażającego do rąk i maskę, która cię ochroni.  

5) Tanie  

Są dostępne w bardzo rozsądnej cenie, dostępnej dla wielu. Możesz je kupić, wydając mniej niż pół dolara.

Wniosek

Chociaż w tych trudnych czasach istnieje ogromne zapotrzebowanie na środki dezynfekujące i maski, jednocześnie musimy znaleźć świetne alternatywy, aby zastąpić nadmierne stosowanie higienicznych, ale niezdrowych produktów.