× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.

Medinfo24.pl

Informacje o zdrowiu, urodzie i medycynie

Jak zakładać tupet / topper?

wrz 2, 2022
peruka

Piękne i zadbane włosy dodają pewności siebie jak mało co. Warto o nie dbać by zawsze powalały swoim wyglądem. Dla osób, które z różnych przyczyn nie mogą pochwalić się burzą loków, przychodzi na pomoc najnowsza technologia clip in.

Czym jest tupet

Tupet składa się z bazy oraz przytwierdzonych do niej włosów. Baza to nic innego jak kawałek materiału stworzony z myślą o ludzkiej skórze. Materiał jest hipoalergiczny oraz przyjazny dla skóry tak, aby nie wywoływał podrażnień i nie powodował dyskomfortu. Włosy, które są ręcznie przyszywane do bazy, mogą być naturalne lub syntetyczne. Wybór materiału zależy od preferencji oraz efektu ostatecznego, który chce się uzyskać. Zdecydowana większość użytkowników ceni sobie włos naturalny. Ciężko odróżnić doczepiane włosy od prawdziwych, dodatkowo tupet to jednorazowy wydatek na lata, dlatego warto zainwestować trochę więcej w trwalsze i naturalne surowce. 

Aplikacja tupetu

Zdecydowaną większość bazy tupetu dobiera się poprzez dokładne zmierzenie obszaru, który ma zostać zakryty lub uzupełniony o dodatkowe włosy. Jeśli pomyśleć o założeniu tupetu lub doczepianiu włosów pierwsze co przychodzi na myśl to klej ewentualnie taśma służąca do mocowania. Nowoczesne toppery oraz tupety clip in wyposażone są w technologię o tej samej nazwie. Clip in to prosty w obsłudze system mocowania tupetu do własnych włosów. Mało inwazyjne rozwiązanie chroniące naszą skórę oraz naturalne włosy przed uszkodzeniem, zapewnia komfort użytkowania. W trakcie projektowania montowane są specjalne spinki w ilości od 4 do 8. Średnio spinki nie przekraczają 4 cm wielkości, co czyni je łatwymi do ukrycia pod warstwą naturalnych włosów. 

Krok po kroku

Pierwsze co należy wykonać to odpięcie wszystkich spinek mocujących. Kolejno należy przyłożyć tupet do miejsca, które ma zostać przez niego zakryte. Należy go umieścić około 1 cm od przedniej linii włosów. Po umieszczeniu go w docelowym miejscu należy rozpocząć przypinanie spinek mocujących. Zapewni to stabilne mocowanie dające poczucie komfortu:

  • Pierwsza frontowa spinka powinna zostać zamocowana poprzez odpowiednie dociśnięcie do głowy, charakterystyczny klik poinformuje nas o prawidłowej aplikacji
  • Druga w kolejności jest spinka trzymająca tylną taśmę włosów. Trzymając za spinkę frontową, należy naciągnąć tupet do tyłu i przymocować go w sposób analogiczny do punktu poprzedniego
  • Spinki boczne powinny być dociskane na ukos, za każdym razem naciągając odpowiednio tupet
  • Ostatnią fazą jest ułożenie fryzury i cieszenie się z nowego wyglądu

Spinki zawsze należy montować od przodu do tyłu oraz od lewej do prawej na ukos. Zapewni to zawsze idealne ułożenie i brak dyskomfortu.