× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.

Medinfo24.pl

Informacje o zdrowiu, urodzie i medycynie

Jak radzić sobie z płaskostopiem?

mar 15, 2023
Jak radzić sobie z płaskostopiem?

Płaskostopie to wada postawy skoncentrowana wokół stóp. Ich niewłaściwe ułożenie oraz nieprawidłowe rozłożenie ciężaru powodują liczne dolegliwości bólowe nie tylko w samych stopach, ale również w kolanach czy kręgosłupie. Z tego względu tak ważne jest zadbanie o prawidłowe rozłożenie się ciężaru na stopach w taki sposób, żeby umożliwiał korygowanie tej wady postawy. W jaki sposób można leczyć płaskostopie? Czy istnieje możliwość pełnego pozbycia się problemu? Czy wkładki na płaskostopie przynoszą rezultaty? Sprawdź, gdzie szukać pomocy.

Płaskostopie podłużne u płaskostopie poprzeczne – przekonaj się, w jaki sposób wpływa na Twoją postawę ciała?

Płaskostopie wiąże się z nieprawidłowym ułożeniem kości śródstopia. Są one nienaturalnie wygięte, co bezpośrednio przekłada się na niewłaściwe rozłożenie ciężaru na całej stopie. W konsekwencji pojawiają się liczne dolegliwości bólowe oraz wady postawy związane bezpośrednio z tym problemem. Wśród osób, które cierpią na płaskostopie można obserwować wzmożony ból kolan oraz kręgosłupa, a nawet pojawienie się skoliozy. Wkładki ortopedyczne oraz leczenie płaskostopia podłużnego i poprzecznego z wykorzystaniem ćwiczeń mogą przynosić niespodziewane rezultaty.

Wkładki na płaskostopie – czy działają?

Ortopedyczne wkładki mają za zadanie wspomagać proces prawidłowego ułożenia się stopy. Działają bardzo mocno na pamięć mięśniową, odpowiednio stymulując układ nerwowy do zapamiętania prawidłowego ułożenia się mięśni. Wkładki FootWave nie tylko wspomagają zachowanie prawidłowej postawy w trakcie ich noszenia. Indywidualne wkładki ortopedyczne pomagają zachować prawidłowy kształt stopy przez cały czas.

Noszenie wkładek ortopedycznych rzeczywiście pomaga osobom, które zmagają się z płaskostopiem poprzecznym lub podłużnym. Co ważne, w przypadku dzieci dopasowanie takich wkładek odpowiednio wcześnie może przynieść ogromne korzyści zdrowotne i wpłynąć pozytywnie na utrzymanie prawidłowej postawy całego ciała.

Poświęć czas na ćwiczenia

Kwestia dobrze dobranych wkładek jest tutaj ogromnie ważna. Jednak równie istotne są odpowiednie ćwiczenia, które pobudzają mięśnie do pracy. Dzięki temu są one odpowiednio wzmocnione w taki sposób, żeby utrzymywać stopę w prawidłowym ułożeniu. Można więc nawet sięgnąć po stwierdzenie, że połączenie wkładek ortopedycznych oraz odpowiednio dopasowanych ćwiczeń to gotowa recepta na pozbycie się dolegliwości związanych z płaskostopiem. Z tego względu takie działanie jest tak mocno polecane przez specjalistów.