Medinfo24.pl

Informacje o zdrowiu, urodzie i medycynie

Przyczyny i sposoby leczenia impotencji

Mar 26, 2021
impotencja

Impotencja to choroba, która dotyka mężczyzn w każdym wieku, objawia się niemożnością utrzymania wzwodu, mimo chęci. Mężczyźni przykładają ogromną wagę do swojej sprawności seksualnej, prawdopodobnie myślą o tym tak często, jak kobiety o swojej urodzie. Często się zdarza, że mężczyźni wstydzą się tej choroby i zamiast udać się do lekarza, duszą problem w sobie, niekiedy rujnując swój związek oraz poczucie własnej wartości. Niesłusznie, ponieważ problem ten dotyczy wielu panów, zamiast się załamywać, należy poszukać jego źródła i próbować sobie pomóc.

Impotencja

Impotencji nie należy mylić z chwilowymi zaburzeniami erekcji, które są zupełnie naturalne i wynikają np. z braku snu lub stresu. Choroba ta jest związana przede wszystkim ze złym przepływem krwi, a to powoduje problem z osiągnięciem wzwodu lub utrzymaniem go. Choroba ta pojawia się przede wszystkim u mężczyzn między 40. a 70. rokiem życia, ale zdarza się również coraz młodszym, zazwyczaj jest ignorowana i ukrywana, przez irracjonalne poczucie braku męskości. Zazwyczaj panowie wstydzą się tego i zamiast podreperować zdrowie i na dobre pozbyć się problemu, rezygnują z życia seksualnego i zamykają się w sobie.

Przyczyny impotencji

Istnieje kilka podstawowych przyczyn, które mogą wywoływać ten stan: jedną z nich są problemy o podłożu psychicznym. W tym przypadku mogą ją wywoływać traumy z dzieciństwa, kompleksy, stres czy lęk przed nieplanowaną ciążą. Jednak problem ten może mieć również podłoże psychiczne. Dolegliwość idzie w parze z alkoholem, narkotykami, chorobami serca, wiekiem lub cukrzycą. Impotencję mogą wywoływać również problemy hormonalnie, krążeniowe, neurogenne, farmakologiczne oraz mieszane. Te ostatnie są przyczyną choroby u około 25% mężczyzn.

Leczenie

Niemal w każdym przypadku dolegliwość tą można wyleczyć, podejmując odpowiednie działania. Zacząć koniecznie trzeba od szukania źródła problemu, jeżeli leży ono w psychice, jak najszybciej należy udać się na terapię i to na pewno stopniowo zniweluje problem. W przypadku impotencji organicznej lekarz może zalecić różne formy pomocy w utrzymaniu wzwodu. Na przykład przyjmowanie doustnie środków farmakologicznych lub wstrzykiwanie takowych do ciał jamistych. Bardziej inwazyjną metodą jest leczenie chirurgiczne, na przykład wstawienie protezy penisa. Można także zdecydować się na leczenie przy pomocy urządzeń próżniowych. W bardzo wyjątkowych jednostkowych sytuacjach można zastosować też operację lub przeszczep prącia. Zwykle jednak w zupełności wystarczy, leczenie farmakologiczne stosuje się m.in. takie preparaty jak: kamagra żel, viagra bez recepty, cialis. Podstawową zasadą jest konsultacja z lekarzem, gdyż przyjmowanie środków farmakologicznych czy stosowanie różnych zabiegów na własną rękę zawsze niesie za sobą ryzyko.