Uprzejmie informujemy że portal MEDINFO24 nie wysyła żadnych komunikatów dotyczących wezwania do zapłaty na adresy korespondencyjne, e-mailowe a także drogą telefoniczną. OK
Katalog
Katalog
HIT Z APTEKI !!!
HIT Z APTEKI !!!

MIÓD MANUKA

Niedawno pojawił się w Polsce, robi furorę, a reklamy przekonują, że jest wyjątkowy. Sprawdzamy, ile jest prawdy w tych twierdzeniach.

Miód manuka tym różni się od polskich, że zawiera duże ilości specjalnego składnika, methylgloxalu (MGO). Specjaliści odkryli, ze ma on właściwości przeciwbakteryjne. Zmniejsza ilość drobnoustrojów chorobotwórczych w organizmie, dlatego działa jak naturalny antybiotyk. Ten słodki przysmak pozytywnie wpływa też na układ odpornościowy. By wzmocnić organizm, warto go jeść przez cały rok.

Wystarcza dwie trzy łyżeczki miodu dziennie. Miód pomaga też łagodzić objawy przeziębienia, czyli zmniejsza katar, łagodzi kaszel i chrypkę. Im wyższe jest stężenie methylglyoxalu, tym właściwości miodu silniejsze.

Miód ten powstał z nektaru kwiatów krzewu manuka, rosnącego w Nowej Zelandii. To kraj w którym wyjątkowo dba się o ekologię, dlatego w tym złotym płynie nie znajdziemy żadnych zanieczyszczeń. Można nim słodzić nawet bardzo gorąca herbatę, bo nie traci swoich dobroczynnych właściwości w wysokich temperaturach.

 

Statystyki
Statystyki
Top 10
Top 10
Masz firmę? rfip.pl
ślub, domy weselne
Przedsiębiorcy i Firmy 24