Uprzejmie informujemy że portal MEDINFO24 nie wysyła żadnych komunikatów dotyczących wezwania do zapłaty na adresy korespondencyjne, e-mailowe a także drogą telefoniczną. OK
Katalog
Katalog
Cellulit: ostatnie starcie
Cellulit: ostatnie starcie

Cellulit: ostatnie starcie

Cellulit to zbiorowy koszmar który nęka większość z nas i napędza antycellulitowy biznes. Na całym świecie wydaje się biliony rocznie na różnego rodzaju kuracje. Ponieważ sezon przygotowań do bikini już w wkrótce w trosce o twój czas i pieniądze przygotowałam dla Was moje Panie krótki artykuł.

Cellulit dotyka około 90% kobiet i 5 % mężczyzn. Kobiety z natury maja więcej tkanki tłuszczowej. Nasza skóra jest też cieńsza co oznacza ze jesteśmy łatwiejszym łupem dla cellulitu.

Kiedy schudniesz, cellulit zniknie. Samo odchudzanie nie jest lekarstwem na pomarańczową skórę. Wręcz przeciwnie. Wraz ze znikającymi kilogramami zmniejsza się siła nacisku komórek tłuszczowych na tkankę łączną oraz ilość płynów. Skóra traci jędrność i w efekcie celullit może stać się jeszcze bardziej widoczny.

Uwaga na drastyczne diety !!!!

Zrzucenie a potem przybieranie na wadze powoduje wzrost i kurczenie się komórek tłuszczowych – cellulit uwielbia takie skoki wagi. Dlatego lepiej jest stosować zdrową, zrównoważoną dietę zamiata drastycznego odchudzania.

Jedzenie warzyw może pomóc, ale nie zdziała cudów. Zdrowa dieta złożona z warzyw korzeniowych, produktów pełnoziarnistych, ryb fasoli oraz suplementów z wapniem zmniejsza widoczność pomarańczowej skórki. Wapń napina skórę, automatycznie wygładzając wypychając skórę komórki tłuszczowej. Cellulit mniej rzuca się w oczy , ale nie znika całkowicie. A co z wodą? Odpowiednio nawilżona skóra wygląda lepiej, jednak samo picie wody nie pomoże zlikwidować pomarańczowej skórki.

Tylko drogie zabiegi są lekiem na całe zło

Możesz zredukować cellulit, ale nie uda ci się go pozbyć zupełnie, niezależnie od tego ile paciorków jesteś gotowa wydać w gabinecie medycyny estetycznej. Polecamy zabiegi kosmetyczne:

- liposukcja 

- terapia laserowa

 - czy inne zabijające tłuszcz wynalazki np. CoolSculppting (zamrażanie tkanki tłuszczowej), gdy chcesz się pozbyć zbędnych kilogramów.

Mitem jest iż drogie zabiegi są lekiem na całe zło.

Witamina C, miedź, cynk, żelazo, magnez, krzem to nasi sprzymierzeńcy. Wzmacniają włókna kolagenu zapobiegając powstawaniu wertepów na skórze. Więc jedz więcej orzechów, mięsa, kasz i owoców kiwi.

Staraj się unikać:

 Cukru- niszczy kolagen i włókna elastyny. Sprawia ze skóra jest cieńsza a cieńsza skóra = cellulit.

 Duża ilość nabiału – produkty mleczne powodują powstawanie śluzu, co skutkuje osłabieniem układu limfatycznego ( systemu sprzątającego nasz organizm).

 Opalanie – promienie UV uszkadzają tkanki, niszczą kolagen i elastynę, prosta droga do cellulitu.

 Diet z efektem jo-jo – zamiast ekstremalnych głodówek podstaw na zdrową dietę. Kontroluj kalorie jedz dużo warzyw owoców bogatych w antyoksydanty, chude mięsa i kwasów omega-3 to utrzyma wagę w ryzach. A skóra dostanie niezbędne składniki odżywcze, będzie gruba i jędrna.

Statystyki
Statystyki
Top 10
Top 10
Masz firmę? rfip.pl
ślub, domy weselne
Przedsiębiorcy i Firmy 24