Uprzejmie informujemy że portal MEDINFO24 nie wysyła żadnych komunikatów dotyczących wezwania do zapłaty na adresy korespondencyjne, e-mailowe a także drogą telefoniczną. OK
Katalog
Katalog
Znaczenie barw w życiu człowieka
Znaczenie barw w życiu człowieka

Znaczenie barw w życiu człowieka
 

Konkretne barwy mogą decydować o naszym życiu towarzyskim, stanie zdrowia, a nawet…karierze zawodowej. Barwa wpływa na nasze funkcjonowanie i samopoczucie. Kolory wysyłają subtelne informacje, które odbierane są przez naszą podświadomość. Niektóre kolory sprzyjają odprężeniu, inne stymulują.


Pomarańczowy – pobudza aktywność mózgu  sprawia, że chętniej podejmujemy nowe wyzwania. Dzięki niemu  wzrastają nasze umiejętnoœci interpersonalne, dlatego łatwiej porozumić nam się z członkami rodziny lub współpracownikami.

Żółty - korzystnie wpływa na pracę mózgu, wspomagają procesy logicznego myślenia i poprawiają pamięć. Przygaszony zaś hamuje negatywne emocje.

Niebieski - pomaga w zasypianiu i ma silne właściwości uspokajające. Jednocześnie pobudza kreatywność i wydajność umysłu.

Biały - zapewnia równowagę w organizmie oraz poprawia pracę układu immunologicznego. Sprawia, że zaczynamy trzeźwo i logicznie myśleć

Czarny - wybierają go zazwyczaj osoby zdecydowane, odważne i pewne siebie. Czerń może nas jednak prowokować do ciągłych refleksji, a nawet wpędzić w stany depresyjne.

Szary – wycisza i uspokaja. Zniechęca przy tym do jakiegokolwiek wysiłku intelektualnego oraz fizycznego. Osoby, które pomalują swoją sypialnię, bądź gabinet na szaro, nie mogą zatem liczyć ani na częste zbliżenia intymne z partnerem, ani na wydajne i kreatywne wypełnianie obowiązków służbowych.
 

Statystyki
Statystyki
Top 10
Top 10
Masz firmę? rfip.pl
ślub, domy weselne
Przedsiębiorcy i Firmy 24